Mycie kuchenki mikrofalowej potrafi być żmudne. Przypalone drobinki pryskającego jedzenia często przywierają do ścianek, a brudna mikrofalówka staje się ciężka do wyczyszczenia.

Można oczywiście skorzystać z dedykowanych detergentów, jednak mogą one pozostawić resztki, które, niedokładnie usunięte, przenikną do waszych dań. Chemia może także pozostawiać długotrwały zapach, który przejdzie do jedzenia. Warto więc sięgnąć po ekologiczną, ekonomiczną i zupełnie naturalną metodę.

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Domowy sposób

Czyszczenie wnętrza kuchenki mikrofalowej może stać się od teraz znacznie prostsze za sprawą roztworu wody z sokiem z cytryny. Jest to metoda w pełni bezpieczna dla zdrowia, która pozwoli wam także zaoszczędzić na kolejnym detergencie.

Ponadto, cytryna działa odkażająco neutralizuje nieprzyjemne zapachy po przypalonych resztkach, a także działa dezynfekująco.

Zobacz także:

Jak umyć kuchenkę mikrofalową cytryną?

  1. Przygotuj w misce roztwór wody z sokiem z soczystej cytryny (najlepiej w proporcji 2:1, gdzie większą częścią powinna być woda). Ważne, aby jak najwięcej esencji z owocu znalazło się w misce. Do roztworu możesz dorzucić także ćwiartki lub plastry cytryny. Dodatkowo uwolnią one sok, którego nie udało się wycisnąć.
  2. Miseczkę z mieszaniną wstaw do kuchenki. Zamknij drzwiczki mikrofalówki i nastaw moc urządzenia na najwyższe obroty i „piecz” przez około 5 minut. W tym czasie woda w misce porządnie się zagotuje i wydzieli dużą ilość pary wodnej.
  3. Po zagotowaniu, pozostaw miseczkę jeszcze na kilka minut w kuchence. Będzie ona parowała razem z sokiem z cytryny, który z łatwością rozmiękczy brud i zaschnięte resztki pożywienia. Para wodna pozostawi także w kuchence przyjemny cytrynowy aromat i pochłonie przykre zapachy spalenizny i odgrzewanego jedzenia.
  4. Następnie wyszoruj jeszcze wilgotną od pary kuchenkę za pomocą gąbki. Talerz kuchenki mikrofalowej możesz zdjąć i umyć w zlewie za pomocą płynu do naczyń. Mycie obudowy mikrofalówki
  5. Obudowa i tył kuchenki również powinny być czyszczone przynajmniej raz na pół roku. Wentylację i tył można wyczyścić pomocą odkurzacza wyposażonego w małą końcówkę ze szczoteczką. Do obudowy można wykorzystać tę samą mieszankę z cytryny. Jeśli jest ona zabrudzona bardziej, można ją zmieszać jeszcze z odrobiną octu spirytusowego.

Wypróbujecie ten sposób?

Źródło: urzadzamy.pl