Inflacja szaleje, a w Biedronce kiełbasa podwawelska w cenie jak przed 20 laty. Jak oni to robią?
Adobe Stock
Newsy

Inflacja szaleje, a w Biedronce kiełbasa podwawelska w cenie jak przed 20 laty. Jak oni to robią?

Lata lecą, a w Biedronce wciąż tanio. W tym tygodniu za pół darmo dostaniecie m.in. banany, kiełbasę podwawelską czy schab. Gdzie leży tajemnica zastanawiająco niskich cen w takich marketach jak ten?

Pamiętacie ceny w sklepach 20 lat temu? Denominacja złotego w 1995 roku zrobiła Polakom niemały mętlik w głowie i obecnie osoby, pamiętające rzekomo dobrze tamte czasy, często mają kłopot z przypomnieniem sobie cen, jakie panowały w sklepach na początku nowego tysiąclecia.

Wróćmy więc na chwilę do czasów, kiedy Polską rządziła koalicja SLD-PSL-UP, a w USA ścigały Bin Ladena w Afganistanie i zajrzyjmy do stosownych pozycji w roczniku statystycznym. Litr mleka za złotówkę, bochenek chleba w tej samej cenie – aż trudno w to wszystko uwierzyć. Warto jednak mieć na względzie ówczesne zarobki, które znajdowały się na znacznie niższym poziomie niż teraz.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ile kiedyś kosztowały masło i chleb?

Inną sprawą jest to, że niektóre produkty wcale nie podrożały tak mocno jak mogłoby się wydawać. Weźmy na przykład masło i kiełbasę. Cena przed 20 laty: kostka za 2,60, kilogram podwawelskiej za ok. 10 zł. W teorii bardzo mało, ale promocyjne ceny w niektórych supermarketach jakby zadają kłam teorii o galopującej inflacji.

Do takich wniosków można dojść podczas lektury najnowszych promocji w Biedronce. Na pierwszy plan wyłania się wspomniana już promocja na kiełbasę podwawelską. Kilogram tej popularnej wędliny kupicie z kartą Moja Biedronka w supermarketach tej marki w tym tygodniu za 9,90 zł.

Idźmy dalej. Banany do środy 21.07 dostaniecie w Biedronce za 2,49 zł za 1 kilogram. Mało? Rzućcie okiem na mięso ze schabu. Kilogram pakowanego próżniowo schabu w tym tygodniu kosztuje w Biedronce 8,99 zł. Oczywiście z kartą Moja Biedronka.

Zobacz także
Mamy listę Biedronek otwartych w niedzielę. W tych miejscowościach zrobicie zakupy przez cały tydzień

Mamy listę Biedronek otwartych w niedzielę. W tych miejscowościach zrobicie zakupy przez cały tydzień

Biedronka otworzyła w niedzielę sklepy. PiS ostro zareagował

Biedronka otworzyła w niedzielę sklepy. PiS ostro zareagował

Dlaczego ceny w Biedronce wciąż są na niskim poziomie?

Zanim przejdziemy do pozostałych interesujących ofert Biedronki na ten tydzień, należy się jeszcze słowo wyjaśnienia, skąd biorą się tak niskie ceny w tych marketach. Czynników jest wiele – na przykład wielka liczba sklepów (ok. 3000), która pozwala dyktować warunki dostawcom. Oprócz tego zmianie uległa sytuacja na rynku mięsa w Polsce i na świecie.

Niezależnie od powodów takiego stanu rzeczy, warto skorzystać z niskich cen w marketach i w ten sposób odciążyć nieco domowy budżet.

Pozostałe atrakcyjne promocje w Biedronce w tym tygodniu:

  • Kiełbasa śląska Sokołów, 660 g – 1 opakowanie w cenie 7,99 zł przy zakupie 2
  • Borówki amerykańskie, 250 g – 4,99 zł (promocja obowiązuje do 21.07)
  • Pomidory cherry, 500 g – 5,99 zł
  • Grapefruit czerwony, 1 kg – 3,99 zł
  • Filet z łososia atlantyckiego, 1 kg – 39,90 zł (promocja obowiązuje do 21.07)
  • Filety śledziowe smażone, 800 g – 4,99 zł za 1 słoik przy zakupie 2

Źródło: biedronka.pl, GUS

Inflacja szaleje, a w Biedronce kiełbasa podwawelska w cenie jak przed 20 laty. Jak oni to robią?
Adobe Stock
Newsy
Kiełbasa śląska za niecałe 8 zł za 1 kg. To taniej niż za pasztetową. Czyste szaleństwo w Biedronce
Taniej niż pasztetowa, taniej niż parówki, taniej niż surowe mięso dowolnego gatunku. Biedronka wprawia w osłupienie promocyjną ceną kiełbasy śląskiej.

Klienci Biedronki będą w tym tygodniu przecierali oczy ze zdumienia, gdy spojrzą na ceny przy lodówce z wędlinami. Za 1 kg klasycznej kiełbasy śląskiej zapłacą w tym tygodniu jedyne 7,90 zł. Tak szokująco niska cena za 1 kg kiełbasy musi robić wrażenie nawet na jaroszach. Niecałe 8 zł za kilogram tak zwanej giętej tym bardziej wprawia w osłupienie, gdyż w tym samym czasie ceny innych produktów szybują w górę. Inflacja daje w kość Polakom, kiedy ci wkładają do koszyków w sklepach pieczywo czy nabiał. Co innego z mięsem. Dlatego do dzisiaj można cieszyć się jeszcze takimi okazjami, jak promocyjna cena kiełbasy śląskiej. Z 46-procentowego rabatu będzie można skorzystać pod warunkiem wylegitymowania się przy kasie kartą Moja Biedronka. Sklep wprowadził także dzienny limit na promocyjną kiełbasę w wysokości 5 kg. Wszystko po to, by oszczędni spryciarze nie wyprowadzili ze sklepu całego zapasu w kilka chwil! Promocja na schab i masło w Biedronce Biedronka przygotowała także inne promocje na mięso. Polecamy skorzystanie z rabatu na schab. To wieprzowe mięso dostaniecie w tym tygodniu w Biedronce w cenie 8,99 zł za 1 kg. Promocja ta dostępna jest dla posiadaczy karty Moja Biedronka. Nie samą kiełbasą i schabem żyje jednak człowiek. Biedronka kusi klientami także stosunkowo tanim masłem. Dlaczego używamy słowa „stosunkowo”? Bo 4,99 zł za 200-gramową kostkę wydaje się rozsądną ceną w dobie szalejących cen tego tłuszczu. Z promocji na masło marki Mleczna Dolina skorzystacie do końca tygodnia pod warunkiem, że posiadacie kartę Moja Biedronka i kupicie od razu 3 kostki. Wówczas zadziała dopiero obniżka. Pozostałe promocje w Biedronce Oprócz tego warto skorzystać z jeszcze kilku ciekawych cenowych okazji. Rzućcie okiem na nasze propozycje: Pomarańcze deserowe – 2,99 zł za 1 kg...

Masło w Biedronce tylko za 4,99 zł za kostkę. Do tego karkówka o 50% taniej i darmowe soki
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Masło w Biedronce tylko za 4,99 zł za kostkę. Do tego karkówka o 50% taniej i soki za darmo
Ceny masła przyprawiają was już o zawrót głowy? Pójdźcie do Biedronki i skorzystajcie z gigantycznej promocji na masło.

Biedronka przygotowała właśnie dużą promocję na masło, ale to nie jedyny produkt, jaki możecie kupić teraz taniej. Oferta sklepu jest naprawdę bogata! Promocja na masło w Biedronce W Biedronce pojawiła się świetna promocja na świeże polskie masło Mlekovita. Kupując trzy 200-gramowe kostki tego masła, zapłacicie za nie 28% taniej, czyli tylko 4,99 zł/opakowanie. Przyznacie, że to bardzo dobra cena w obliczu szalejących obecnie cen masła. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie karty Moja Biedronka. Limit dzienny na ten produkt wynosi trzy opakowania. Co jeszcze można kupić taniej? Karkówka aż o 50% taniej Podczas zakupów w Biedronce warto skorzystać z dużej promocji na mięso. Karkówka wieprzowa bez kości pakowana próżniowo, kosztuje teraz aż o 50% taniej – tylko 8,99 zł/kilogram. Limit dzienny na ten produkt wynosi 4 kilogramy na kartę Moja Biedronka. Oferta dostępna jest w sklepach bez lady mięsnej. Uwaga - tanią karkówkę dostaniecie tylko pod warunkiem zrobienia zakupów za minimum 49 zł. Promocja na kiełbasę żywiecką Skończyła wam się wędlina na kanapki? Wybierzcie się do Biedronki po tradycyjną kiełbasę żywiecką, która została właśnie objęta dużą, bo aż 56% promocją. Kupując dwa opakowania tej kiełbasy, za drugie zapłacicie tylko 9,99 zł. Limit dzienny wynosi dwa opakowania na kartę Moja Biedronka. Soki za darmo Biedronka przygotowała też promocję na soki i smoothies Vital Fresh. Kupując dwa dowolne produkty tej marki, trzeci dostaniecie zupełnie za darmo. Do wyboru macie m.in. sok jabłkowy, pomarańczowy i ananasowy oraz pyszne smoothies – m.in. smoothie na bazie kokosa, ananasa, banana i pomarańczy. Limit dzienny wynosi sześć opakowań, maksymalnie dwa gratis na kartę Moja Biedronka. Przy zakupie trzech opakowań, rabat nanoszony jest na najtańsze opakowanie....

Karkówka w Biedronce za niecałe 9 zł/kg, a ćwiartka z kurczaka za 3 zł/kg. Taniej już się nie da
Adobe Stock
Newsy
W Biedronce szynka za 9 zł, ćwiartka kurczaka za 3 zł. Tak tanio, że sklep wprowadził limity!
Tak tanie mięso znajdziecie teraz tylko w Biedronce. Przedstawiamy wam szczegóły tych niezwykłych promocji.

Gdzie tkwi sekret wielkiego sukcesu sieci Biedronka w Polsce? Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Ale jedno wiadomo na pewno – portugalska sieć sklepów od początku wiedziała, jak wkupić się w łaski polskiego klienta. Biedronka trafiła więc przez żołądek do serc Polaków między innymi dzięki bardzo korzystnym ofertom na mięso. Zastanawialiśmy się już na naszych łamach, dlaczego mięso w supermarketach jest takie tanie w niektórych sklepach i dlaczego w Biedronkach mięso nie raz jest tańsze niż warzywa. Zasady promocji na szynkę i ćwiartkę z kurczaka w Biedronce Niezależnie od przyczyn takiego stanu rzeczy, Biedronka znów szokuje klientów kolejnymi świetnymi promocjami. Zacznijmy od szynki wieprzowej. Kilogram tego surowego, pakowanego próżniowo mięsa kupicie w tym tygodniu za jedyne 8,99 zł. Radzimy się jednak mocno pospieszyć! Promocja na mięso, z którego będziecie mogli przygotować m.in. pyszną domową szynkę na kanapki , obowiązuje do środy- 11.08 . To nie koniec ograniczeń. Biedronka zdecydowała się także na wprowadzenie limitu zakupu do 4 kg na posiadacza karty Moja Biedronka – nie zapomnijcie okazać jej przy kasie. Te same zasady będą obowiązywały was także przy zakupie świeżej ćwiartki z kurczaka pakowanej próżniowo. Jedyną różnicą będzie cena – za kilogram tego drobiowego mięsa z kośćmi zapłacicie zaledwie 2,99 zł . To aż 53% taniej od tego, co wskazywałaby cena regularna.  Za to promocja na kiełbasę podwawelską Kraina Wędlin nie przewiduje już żadnych ograniczeń. Klienci z kartą Moja Biedronka dostaną ją w tym tygodniu w Biedronce za 9,90 zł za 1 kg. Inne promocje w Biedronce w tym tygodniu To nie koniec mięsnego szaleństwa w Biedronce. Coś dla siebie znajdą w tej sieci także klienci lubiący kotlety mielone....

Papryka nareszcie w dobrej cenie w Biedronce. Sieć kusi klientów także tanimi pomidorami
Adobe Stock
Newsy
Papryka nareszcie w dobrej cenie w Biedronce. Sieć kusi klientów także tanimi pomidorami
Biedronka kusi dobrymi promocjami. W ofercie między innymi tania papryka i pomidory, a także mięso i nabiał w naprawdę dobrych cenach.

Tak taniej papryki w tym roku nie było jeszcze nigdzie i nie wygląda na to, że szybko kupicie ją w tak dobrej cenie w jakimkolwiek innym sklepie. Biedronka oferuje w tym tygodniu paprykę czerwoną za jedyne 7,99 zł za 1 kg. Uwaga! Ta 55%-owa promocja obowiązuje tylko do 26.05, czyli do środy. Co z pomidorami? Rabat na pomidory na gałązce również potrwa tylko do środy. Pospieszcie się – do tego czasu będą kosztowały tylko 3,49 zł! To aż 56% taniej od ceny regularnej. Aż prosi się o pierwszą w tym roku pomidorówkę na pomidorach , a nie na koncentracie. Inne ciekawe rabaty w tym tygodniu w Biedronce Jeżeli lubicie słodkości, będąc w Biedronce sprawdźcie także, gdzie leżą arbuzy. Te owoce znajdziecie w sklepach tej sieci w okazyjnej jak na tę porę roku cenie 3,45 zł za 1 kg. Promocja na ten owoc także potrwa do 26.05. Jakie jeszcze ciekawe promocje Biedronka przygotowała dla swoich klientów? Schab wieprzowy bez kości pakowany próżniowo 1 kg  - 8,99 zł z kartą Moja Biedronka (promocja obowiązuje do 26.05) Polędwica sopocka Kraina Wędlin 140 g – 3,49 zł za opakowanie przy zakupie 2 sztuk Świeże udo lub podudzie z kurczaka 1 kg – 4,49 zł Ser pleśniowy Delikate blue, gold i green 100 g – 2,99 zł za 1 opakowanie przy zakupie 2 sztuk Twaróg Klinek Delikate 250 g – 2,29 zł za 1 opakowanie przy zakupie 2 opakowań Kiełbasa śląska z szynki Kraina Wędlin Select 450 g – 7,99 zł za opakowanie przy zakupie 2 opakowań (17,80 zł za 1 kg) Specjalna promocja na mięso mielone z drobiu w Biedronce Dla mięsożerców Biedronka przygotowała jeszcze jedną doskonałą ofertę. Zasada jest prosta. Wszystkie opakowania z mięsem mielonym z drobiu kupicie w cenie 4,99 zł przy zakupie dwóch paczek. Gra jest warta świeczki – rabat na drugie opakowanie może wynieść...