Godzina dla seniorów
caftor/Adobe Stock
Newsy

Godziny dla seniorów to niejedyny przywilej. Tańsze zakupy spożywcze dla wybranych tylko między 10 a 12

Wprowadzenie godzin dla seniorów podzieliło Polaków na dwa obozy. Swoje trzy grosze do sporu wokół zakupów dla wybranych dorzuciły niektóre sklepy spożywcze.
Hubert Rój
styczeń 22, 2021

Zaczęło się jeszcze na wiosnę zeszłego roku. Po wprowadzeniu tzw. lockdownu jedną z pierwszych dodatkowych decyzji rządu było wprowadzenie godzin dla seniorów.

Od tamtej pory, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 zakupy w sklepach były zarezerwowane dla osób powyżej 65 roku życia. Na jesieni rząd skorygował nieco swój projekt. Kiedy druga fala pandemii koronawirusa przyszła do Polski, zdecydowano o tym, by obniżyć „seniorski próg” do 60 lat.

Niewiele do zmieniło. Zwolennicy tego przepisu dalej uważają, że zakupy w odosobnieniu dają seniorom większe bezpieczeństwo. Przeciwnicy godzin dla seniorów uważają z kolei, że osoby starsze i tak robią zakupy w innych godzinach. Słowem - to wyłącznie martwy przepis.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Seniorzy w oku cyklonu

Między młotem a kowadłem znalazły się starsze osoby. Rząd wyrządził im doprawdy niedźwiedzią przysługę, bo to właśnie na Bogu ducha winnych seniorach skupia się często nieuzasadniony gniew młodszych ludzi.

Osoby młodsze nie mogą pogodzić się z tym, że nawet wtedy, gdy potrzebują pilnie nabyć coś w jednym ze sklepów, ich wyprawa kończy się zwykle pocałowaniem klamki i wyproszeniem przez sprzedawców.

Jak by tego było mało, „do pieca” dorzuciły także niektóre sklepy spożywcze. By zachęcić seniorów do przyjścia na zakupy w godzinach 10-12, wielkie sieci proponują ciekawe promocje.

Specjalne rabaty na zakupy dla seniorów

Sęk w tym, że nie mogą skorzystać z nich osoby młodsze. I tak właśnie nakręca się spirala nieporozumień i niedomówień…

Dla przykładu podamy wam, jakie promocje przygotowano dla seniorów w tym tygodniu. Lidl jeszcze w czwartek zaproponował seniorom filet z piersi indyka za 50% taniej.

Z kolei w Biedronce w godzinach 10-12 seniorzy o 33% taniej dostaną szynkę konserwową. Sieć  sklepów należąca do portugalskiego właściciela przygotowała nawet dla seniorów specjalny program oszczędnościowy: „Platynowe rabaty”.

Komentarze