GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy

GIS wycofuje popularny ser ze sprzedaży. Uważajcie, znaleziono w nim metalowe ciała obce

Uważajcie, w tym serze może być metal! Popularny ser pleśniowy jest właśnie wycofywany ze sprzedaży. Jeżeli macie go w domu – w żadnym wypadku nie jedzcie. Wyrzućcie lub oddajcie do sklepu.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał we wtorek ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS został poinformowany o tym, że firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. prowadzi właśnie wycofanie pewnych partii sera koziego Sainte Maure Chevre President 200 g. 

Wycofanie produktu z polskiego rynku spowodowane jest informacjami, jakie napłynęły od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire. Dotyczą one możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie. Zobaczcie, które dokładnie sery pleśniowe znikają ze sprzedaży. 

Które sery są wycofywane z rynku? 

Obecnie sery z mleka koziego są coraz częściej i chętniej kupowane przez polskich konsumentów. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Sery twarde, do smarowania, a także pleśniowe rolady są ogólnodostępne w krajowych marketach. Wycofanie dotyczy jednego z bardziej znanych i lubianych serów pleśniowych z mleka koziego, którego bez wątpienia zna każdy smakosz tego rodzaju przetworów mlecznych.

Poniżej podajemy dane wycofywanych partii produktu:

  • Nazwa produktu: Sainte Maure Chevre President 200 g 

  • Producent: Société Fromagere de Riblaire 

  • Terminy przydatności do spożycia: 09.10.2022, 17.10.2022, 20.10.2022. 

Na stronie firmy LACTALIS Polska można przeczytać, że produkt był dostępny w sprzedaży od dnia 30.08.2022 roku.  

Zobacz także
Kupujecie sery z dopiskiem „bez laktozy”? Tak producenci żerują na niewiedzy klientów

Kupujecie sery z dopiskiem „bez laktozy”? Tak producenci żerują na niewiedzy klientów 

Czy żółte sery to tylko tłuszcz i cholesterol? Oto jak je jeść bez wyrzutów sumienia

Czy żółte sery to tylko tłuszcz i cholesterol? Jedzcie je bez wyrzutów sumienia w ten sposób

Działania, które zostały podjęte przez przedsiębiorców i GIS 

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega konsumentów przed spożywaniem wyżej wymienionych produktów. Lepiej je wyrzucić lub oddać do sklepu, w którym dokonaliście zakupu. 

Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. rozpoczęła już wycofywanie zanieczyszczonych serów. Informacja o tym działaniu jest również dostępna na jej stronie internetowej firmy. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości związanych ze sprawą istnieje możliwość kontaktu z zespołem ds. obsługi konsumenta LACTALIS Polska. 

  • Telefon: 222-708-500  

  • E-mail: bok@lactalis.pl 

Proces wycofywania wskazanych w komunikacie partii produktu jest monitorowany przez organy urzędowej kontroli żywności. 

Źródło: gov.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje ser z Lidla ze względu na metalowe zanieczyszczenia. Był dostępny w całej Polsce
To kolejny ser, który w ostatnim czasie znika z rynku za sprawą obecności w produkcie metalowych ciał obcych. Jeżeli macie go w domu zwróćcie do sklepu lub wyrzućcie. Dbajcie o zdrowie swoje i bliskich.

GIS wydał ostrzeżenie, dotyczące popularnego sera pleśniowego z Lidla. Jest w nim mowa o roladce z mleka koziego Pilos 200 g. To produkt, którego producentem jest francuska firma Société Fromagère de Riblaire. Wycofywaniem sera z rynku zajął się jego dystrybutor w Polsce – firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. K. Oto fragment komunikatu sieci:  - Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci metalowego ciała obcego. Ze względu na związane z charakterem ciała obcego ryzyko, wycofaliśmy przedmiotowy produkt ze sprzedaży i nie zalecamy jego dalszego spożywania   Szczegóły dotyczące wycofywanego sera pleśniowego  Nazwa produktu: Pilos ser kozi 200 g  Producent: Société Fromagère de Riblaire  Dystrybutor w Polsce: Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k.  Termin przydatności do spożycia: 01.10.2022, 06.10.2022, 09.10.2022, 11.10.2022, 15.10.2022  Produkt można zwrócić nawet bez paragonu  Na stronie TVN24 można przeczytać oświadczenie przedstawicieli Lidl Polska, którzy zapewniają o możliwości zwrotu produktu, nawet bez paragonu:  - Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu. Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu  Działania, które zostały podjęte przez GIS i Lidl  Firma Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. k. wycofuje obecnie ser z rynku i od konsumentów. W sklepach tej sieci, przy stoiskach z serami, można przeczytać informację na temat zaistniałej sytuacji. Taka informacja pojawiła się również na stronie internetowej lidl.pl. Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje proces wycofywania z rynku produktów objętych...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje ze sprzedaży popularne chipsy. Jeżeli macie je w domu, to wyrzućcie lub zwróćcie do sklepu
W ostatnim czasie coraz więcej tych słonych przekąsek zostaje wycofanych ze sprzedaży. Tym razem ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego objęło popularne chipsy sprzedawane w Rossmannie. 

GIS został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Snack Food Poco Loco wycofaniu chipsów kukurydzianych, które można kupić w drogeriach Rossmann. Przyczyną takiej decyzji jest stwierdzenie wysokiej zawartości alkaloidów tropanowych w surowcu użytym do ich produkcji.   Czym są alkaloidy tropanowe?  Alkaloidy tropanowe to substancje naturalnie wytwarzane przez niektóre rośliny. Występują dość powszechnie i są trudne do usunięcia, więc bardzo często dochodzi do zanieczyszczenia nimi produktów na bazie zbóż. W dużych dawkach mogą być niestety toksyczne.  Spożycie zanieczyszczonych nimi produktów jest niewskazane i stanowi poważne ryzyko dla zdrowia. Zatem jeżeli macie w domu wycofane chipsy - wyrzućcie je lub zwróćcie do sklepu.  Których produktów dotyczy ostrzeżenie GIS?  Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Paprika 125 g  Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., adres: ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź  Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH   Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678559 Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Meersalz 125 g  Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., adres: ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź  Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH   Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678641  Jakie działania zostały podjęte przez GIS i Rossmann?  Firma Rossmann SDP Sp. z o.o. poinformowała wszystkie swoje punkty sprzedaży o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanych produktów bez względu na nr partii i datę minimalnej trwałości.  Zanieczyszczone chipsy wycofano również ze sprzedaży...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje przekąskę z Lidla z powodu obecności cząstek metalu. Sprawdźcie domowe zapasy
GIS poinformował właśnie o wycofaniu niektórych partii znanej i lubianej przekąski, którą można kupić w Lidlu. Jeżeli macie ją w domu, to wyrzućcie lub zwróćcie do sklepu. 

W komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można przeczytać o tym, że firma Lidl Polska Sp. z o.o. rozpoczęła właśnie wycofywanie jednego ze sprzedawanych produktów. Są to połówki migdałów, smażone z cukrem, miodem i solą. Decyzja o rozpoczęciu procedury spowodowana była informacją otrzymaną od hiszpańskiego producenta dotyczącą możliwej obecności metalowych ciał obcych w przekąsce.  To kolejny z produktów, które w ostatnim czasie są wycofywane z polskiego Lidla z powodu obecności  w nim metalu. Jeszcze we wrześniu informowaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży określonych partii sera pleśniowego z mleka koziego, w których również wykryto metalowe cząstki.   Szczegółowe informacje dotyczące wycofywanego produktu  Słodkie i słone przekąski to coś, co bez wątpienia poprawia Polakom humor w tych trudnych czasach. Blanszowane i smażone migdały to przegryzka, która cieszy się dużym powodzeniem, nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również większą wartość odżywczą niż np. chipsy. Jak się jednak okazuje, przy jedzeniu nawet tak wyjątkowego smakołyku może czekać was przykra niespodzianka. Dlatego koniecznie sprawdźcie domowe zapasy pod kątem poniższych danych:  Nazwa produktu: Sol&Mar, połówki migdałów blanszowane, smażone z cukrem, miodem i solą, opakowanie 150 g  Dystrybutor w Polsce: Lidl Polska Sp. z o.o. Sp. K.   Producent: BORGES AGRICULTURAL AND INDUSTRIAL NUTS SA, Hiszpania   Data minimalnej trwałości: 02.03.2023 oraz 02.05.2023  Jakie działa zostały podjęte przez GIS i przedsiębiorców?  Firma Lidl Polska rozpoczęła wycofywanie kwestionowanych produktów z rynku. Odwiedzając sklep stacjonarny, możecie spotkać się z informacją...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS ostrzega przed szkodliwymi substancjami w plastikowych akcesoriach kuchennych. Sprawdźcie szafki
W ostatnim komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny znów poinformował o wycofaniu z obrotu akcesoriów kuchennych. Mogą z nich przenikać szkodliwe substancje do żywności.

Główny Inspektorat Sanitarny regularnie publikuje na oficjalnej stronie internetowej ostrzeżenia dotyczące żywności lub artykułów, które mają z nią kontakt. W toku produkcji dochodzi czasami do nieprawidłowości, o czym producenci niezwłocznie informują Główny Inspektorat Sanitarny. Nie inaczej było tym razem - sprawdźcie, jaki produkt został wycofany z obrotu.  Pierwszorzędowe aminy aromatyczne w szczypcach do żywności Najnowsze ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczy szczypiec wielofunkcyjnych marki Fackelmann. Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła badania, z których wynika, że w przypadku powyższego produktu może dojść do migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych do żywności. Są to substancje szkodliwe dla zdrowia, dlatego natychmiast podjęto decyzję o wycofaniu partii tego produktu z obrotu.  Poniżej podajemy szczegóły dotyczące szczypiec wymienionych w komunikacie na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: Produkt: FACKELMANN Szczypce wielofunkcyjne, 27 cm Producent: Fackelmann GmbH+Co. K.G, Sebastian Fackelmann, str. 6, 91217 Hersbruck, Niemcy Kwestionowany produkt jest oznaczony numerem artykułu 230118 – 4 (na przedniej części etykiety) i kodem kreskowym 5903002301180 (na tylnej części etykiety) lub numerem artykułu 41118 i kodem kreskowym 4008033411189 Podjęte działania i zalecenia dla konsumentów  Na stronie gov.pl można przeczytać, że firma Fackelmann Polska Sp. z o.o. już wycofuje z obrotu podane w komunikacie produkty. W tym czasie Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą prowadzić postępowanie wyjaśniające.  Zaleca się, by osoby, które kupiły wycofane z obrotu szczypce wielofunkcyjne marki Fackelmann nie używały ich do przygotowywania żywności, ze względu na możliwość migracji szkodliwych dla zdrowia pierwszorzędowych...