83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt
ONS.pl
Newsy

83-letnia Jane Fonda zachwyca świetną formą. Jak ona to robi? Gwiazda drastycznie ograniczyła 1 produkt

Słynna aktorka miała ciekawe życie. Mimo słusznego wieku, nadal nie zwalnia tempa i wygląda doskonale. Jak ona to robi?
Hubert Rój
marzec 30, 2021

Rodzina Fondów to w Hollywood od dekad prawdziwa instytucja. Protoplastą rodu gwiazd kina był słynny Henry Fonda, ojciec Jane.

83-letnia dziś aktorka nie miała łatwego życia. Kiedy miała zaledwie 12 lat, jej matka popełniła samobójstwo.

W młodości przyszła aktorka wielokrotnie zmieniała szkołę z powodu swojego nieodpowiedniego zachowania. Jane była trudnym dzieckiem, często poważnie kłóciła się ze swoim ojcem.

Młoda dziewczyna obserwowała z boku kolejne związki i małżeństwa taty, który łącznie żenił się aż pięć razy…

Damsko-męskie perypetie, zdrady, nowe miłości i różnego rodzaju kombinacje w rodzinie Fondów, okazały się chyba czymś dziedzicznym. Jane trzykrotnie wychodziła za mąż i tyle samo razy się rozwodziła…

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak przebiegała kariera Jane Fondy?

Jako młoda aktorka, Fonda nie pożegnała się ze swoim kontrowersyjnym stylem życia. Żywo zaangażowała się w politykę i agitowała przeciwko amerykańskiej kampanii w Wietnamie.

Później aktorka zaangażowała się w walkę o prawa Indian i czarnoskórej mniejszości.  Swoje poparcie Fonda przekazała  w latach 80. także i polskiej „Solidarności”.

Zobacz także

Jakby obok tego wszystkiego przebiegała jej kariera zawodowa. Fonda była wielokrotnie nagradzana i chwalona m.in. za rolę w filmie „Czyż nie dobija się koni”.

Na początku lat 90. ekscentryczna aktorka postanowiła oddać się… aerobikowi. Po latach fascynacji gimnastyką, Fonda nieco wyhamowała.

Nadal jest jednak wojowniczo nastawioną aktywistką o prawa słabszych, zwierząt, pokrzywdzonych. Stała się także zapaloną wegetarianką i działaczką walczącą na rzecz walki z katastrofą klimatyczną.

Trzeba powiedzieć, ze werwy do swojej walki Fondzie nie brakowało nigdy. Jeszcze w 2019 roku 81-letnia wówczas Fonda, bywała aresztowana za udział w nielegalnych protestach…

Jaki jest sekret doskonałej formy Jane Fondy?

Skąd ta słynna amerykańska seniorka czerpie siłę do swoich niestrudzonych działań? Gdzie tkwi źródło jej niespożytych sił witalnych?

Tego wszystkiego należy upatrywać nie tylko w miłości do jogi, medytacji i aktywnego trybu życia, ale i w diecie 83-latki.

Jak już wspomnieliśmy, Fonda przed laty była zapaloną wegetarianką, a dzisiaj także nie je prawie żadnego mięsa z wyjątkiem kurczaka i małej ilości ryb.

Aktorka przyznała, że szczególnie dobrze zrobiło jej odstawienie wołowiny i wieprzowiny. A jak brzmi zdrowotna rada numer jeden słynnej gwiazdy? Krótko: nie palić papierosów!

Poza niepaleniem papierosów i niejedzeniem czerwonego mięsa, Fonda powiedziała także, że podstawą świadomego odżywiania w jej przypadku, było także jedzenie warzyw i owoców każdego dnia.

 

 

Komentarze