Magazyn Business Insider tłumaczy biały kolor amerykańskiego masła. Zboże, którym są karmione amerykańskie krowy, może wpływać na biały kolor masła. Dla kontrastu, krowy islandzkie jako posiłek mają głównie trawę. Trawa, zawierająca beta - karoten, wpływa na żółty kolor. Innym maślanym pewniakiem jest fakt, że im wyższa zawartość tłuszczu w maśle, tym mniej wody w jego składzie.

Zawartość tłuszczu w maśle wpływa także na jego kolor. Masło z wysoką zawartością tłuszczu będzie miało żółtawy odcień. Niektórzy producenci masła, by zapewnić mu właściwy kolor, dodają do niego dodatkową porcję beta - karotenu. Najlepiej takie informacje znaleźć na opakowaniu jeszcze przed zakupem masła.

Masło w stylu europejskim

Washington Post badało zawartość tłuszczu w maśle. Masło europejskie ma go w stosunku do masła amerykańskiego znacznie więcej. Może to być aż 6 procent. Wszystko dzięki zasłudze karmienia krów trawą, która dodatkowo jest bogata w zdrowe kwasy omega 3.

Z solą, czy bez?

Nowym, popularnym produktem maślanym jest takie z dodatkiem soli. Najczęściej taki napis zobaczymy na opakowaniu. Masło solone nadaje się na śniadanie, do kanapek i lekkich przekąsek. W procesie gotowania sprawdzi się znacznie lepiej masło bez soli.

Zobacz także:

Masło bez soli to po prostu śmietana. To także łagodniejsza wersja produktu. Przepisy na potrawy nie lubią kombinowania. Masło z solą może popsuć oryginalny smak przyrządzanej potrawy. Znacznie lepiej postawić tu na masło bez jej dodatku.

Źródło: Mashed.com