Wiktoria Gąsiewska z "Rodzinka.pl" nie wierzy w ceny cukru. "Łapię się za głowę"
ONS.pl, AdobeStock
Newsy

Wiktoria Gąsiewska z „Rodzinka.pl" nie wierzy w ceny cukru. „Łapię się za głowę"

Jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia odpoczywała ostatnio na urlopie, jednak po powrocie do Polski czekała ją smutna niespodzianka. Kiedy wybrała się do sklepu, zszokowały ją ceny cukru.

Wiktoria Gąsiewska to jedno z topowych nazwisk polskiego show-biznesu. Aktorka, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. Ostatnio użyczyła też głosu bajkowej postaci z filmu animowanego „Kurozając i zagadka chomika ciemności". Właśnie z tej okazji udzieliła wywiadu portalowi Plejada.pl. Podczas rozmowy, Gąsiewska przyznała jednak, że zamiast na prapremierze bajki była na zasłużonych wakacjach. Po powrocie ze słonecznej Chorwacji, wybrała się do polskiego sklepu i nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Magda Gessler odpowiada na pytania

„Wszystko drożeje, a nasz pieniądz topnieje"

23-latka wypoczywała na wakacjach aż przez dwa miesiące, dlatego ominęły ją niektóre zmiany, dziejące się w tym czasie w rodzinnych stronach. Zaskoczyło ją, ile obecnie trzeba zapłacić za podstawowe produkty, w szczególności za trudnodostępny ostatnio cukier. W rozmowie gwiazda wspomina też, że wzrost cen miał miejsce nie tylko w sklepach. W tym roku również podróżowanie było znacznie bardziej kosztowne. Choć sama często decyduje się na wakacje all inclusive, tym razem spróbowała też wypoczynku na campingu w kamperze. 

– Wydaje mi się, że teraz wszystko jest o wiele droższe. Czasami się łapię za głowę, jak patrzę na ceny cukru. Po takich rzeczach bardzo widać, jak wszystko drożeje, a nasz pieniądz topnieje. Teraz podróżowanie jest o wiele bardziej kosztowne, więc trzeba się na to przygotować  ubolewa aktorka w wywiadzie dla portalu Plejada.pl

Zobacz także
Czeka nas cukier po 7 zł w sklepach? Eksperci nie widzą innej możliwości

Czeka nas cukier po 7 zł w sklepach? Eksperci nie widzą innej możliwości

Ile cukru może kupić Polak, a ile Holender? Opadną wam szczęki. Katarzyna Bosacka porównuje ceny  

Ile cukru może kupić Polak, a ile Holender? Opadną wam szczęki. Katarzyna Bosacka porównuje ceny  

Ceny w górę - co najbardziej podrożało w sklepach?

Obserwacje Wiktorii to tylko mała część z wielu podwyżek, jakie mogliśmy odczuć w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W sklepach podniesione zostały ceny wielu podstawowych produktów, które codziennie lądują w naszych koszykach. Dużo więcej zapłacimy między innymi za mleko, mięso czy pieczywo. Najbardziej jednak wzrosły ceny produktów tłuszczowych, czyli oleju i masła. 

Źródło: Plejada.pl/ Instagram @wiktoria_gasiewska

Karol Strasburger: "wiem, co to jest drożyzna, bywam na targu". Tymi cenami martwi się najbardziej
ONS.pl
Newsy
Karol Strasburger: „Wiem, co to jest drożyzna, bywam na targu". Tymi cenami martwi się najbardziej
Aktor uważa, że ceny rosną błyskawicznie, bo zakupy, za które niedawno płacił 100 zł, teraz kosztują 200 zł. Też to widzicie?

Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, inflacja w grudniu wyniosła w Polsce 8,6 %. Ekonomiści tempo inflacji nazywają „brutalnym” i powtarzają, że ceny nie rosły tak szybko od połowy lat 90. Wzrostem cen żywności i produktów codziennego użytku, martwią się nie tylko zwykli ludzie. Coraz głośniej sytuację w sklepach komentują osoby publiczne i gwiazdy show-biznesu. Reporter „Faktu” rozmawiał na temat rosnących cen z prowadzącym „Familiadę" - Karolem Strasburgerem. Karol Strasburger o cenach: „To rzecz niedopuszczalna" Rozmówca „Faktu" bardzo źle ocenił sytuację rynkową i inflację, która panuje w Polsce: - Wiem, co to jest drożyzna, bywam na targu. Jest drogo, wszędzie jest drogo, wszystko bardzo dużo kosztuje i budzi to moje obawy. Aktor, który dwa lata temu, w wieku 72 lat został ojcem, zdradził wzrost, których cen najbardziej go martwi: - A największe obawy budzi to, że muszę mieć środki na to, by moje dziecko było uśmiechnięte i szczęśliwe, bo nie może mu nic brakować. A problemem staje się również pójście do apteki po najdrobniejsze leki dla dziecka, wydajemy 200 zł i nie wiemy, kiedy... To rzecz niedopuszczalna, biorąc pod uwagę to, co się w tej chwili dzieje. Bo wydajemy 100, 200 proc. więcej. To źle.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Viva.pl | serwis o gwiazdach (@viva_magazyn) Karol Strasburger o cenach masła Jeśli podobnie jak aktor, dotychczas kupowaliście droższe masło, takie po 7-9 zł, to nic dziwnego, że jak on możecie...

Właściciel sieci piekarni "Putka" tłumaczy dlaczego pomimo zerowego VAT ceny nie spadną.
Adobe Stock
Newsy
Prezes sieci piekarni „Putka" tłumaczy, dlaczego pomimo zerowego VAT, ceny nie spadną
Premier apelował do przedsiębiorców, żeby obniżali ceny produktów objętych zerowym podatkiem VAT. O tym, czy obniżki są możliwe mówi Grzegorz Putka, prezes sieci piekarni.

Odkąd premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 1 lutego 2022 r. zostanie zmniejszony do zera podatek VAT na produkty objęte 5-cioprocentową stawką VAT, w tym pieczywo, czekamy na to, jakie ceny zobaczymy w sklepach po tej dacie. Też zastanawiacie się, czy ceny chleba faktycznie spadną, czy też nadal będą rosnąć? Prezes piekarni „Putka" uważa, że nie spadną i wyjaśnia dlaczego. Wszystko drożeje, dlaczego więc chleb ma tanieć? Serwis portalspozywczy.pl zapytał nowego prezesa sieci Piekarni Cukierni „Putka”, Grzegorza Putkę o sytuację jego firmy w obliczu rosnących cen nośników energii i panującej inflacji. Grzegorz Putka wskazał na 3 problemy, z którymi borykają się dziś piekarnie. To: Rosnące ceny gazu i prądu Rosnące koszty surowców Inne koszty, które też są coraz wyższe, między innymi koszty opakowań i paliw Żeby nie być gołosłownym, prezes posłużył się konkretnymi liczbami, które dotyczą jego przedsiębiorstwa: – W naszym przypadku gaz i prąd wzrosły ponad trzykrotnie. Historycznie koszty te stanowiły ok. 4 proc. kosztów produkcji. W tym momencie to już 12 proc. - Rosną również koszty surowców. Cena podstawowego surowca, czyli mąki, wzrosła prawie dwukrotnie. Cena mąki przez długi czas utrzymywała się ok. 1 zł za kg. Teraz przebija 2 zł. Szef sieci jest zdania, że będzie to miało bardzo duży wpływ na ceny pieczywa. Prezes piekarni: „Nie uda nam się obniżyć cen” Zarządzający siecią „Putka” zwrócił uwagę, że inflacja jest tak wysoka, że obniżony VAT na produkty piekarnicze i ciastkarskie nie zrównoważy wzrostu cen. - W naszym przypadku, dla zdecydowanej większości produktów nie uda nam się obniżyć cen. Pozwoli nam to jednak zmniejszyć skalę podwyżek. Już...

Magda Gessler otworzyła stragan na świątecznym jarmarku. Za grzybową chce 70 zł,  To dużo?
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy
Magda Gessler otworzyła stragan na świątecznym jarmarku. Za grzybową chce 70 zł. To dużo?
Stragan „U Fukiera” Magdy Gessler działa wśród innych, warszawskich stoisk. Goście chwalą smak i narzekają na ceny. „Kogo na to stać?” – pytają.

Bożonarodzeniowe jarmarki w wielu miastach Polski wystartowały już pod koniec listopada. Ten warszawski wcale nie jest najdroższy w kraju. Bardziej kosztowne dania znaleźliśmy we Wrocławiu czy Gdańsku. Tam za pajdę chleba ze smalcem trzeba zapłacić 25 zł, a w Warszawie „tylko” 20 zł. Jednak dania, które możecie kupić na stoisku Magdy Gessler nie można nazwać tanimi. Duża popularność straganu Magdy Gessler Bożonarodzeniowy jarmark jest bardzo chętnie odwiedzany przez warszawiaków. Tłumek ustawia się też przed straganem Magdy Gessler. Można tam kupić i zjeść na miejscu pajdę chleba ze smalcem, pasztetem z dziczyzny czy tatar ze śledzia, a wypić grzane wino. Na profilu Facebookowym restauracja „U Fukiera” prowadząca stragan, dziękowała klientom za świetną inaugurację jarmarku: - Otwarcie budki świątecznej U Fukiera przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania Dziękujemy za liczne odwiedziny, serdeczne słowa i sugestie Jesteśmy tu dla was, by cieszyć wasze podniebienia i serca w tym wspaniałym świątecznym klimacie Do zobaczenia na Rynku Starego Miasta! Klienci także byli zadowoleni z odwiedzin: - Tatar ze śledzia z plackiem obled, grzaniec też pyszny obsługa cudowna - pisali. - Pajda z pasztetem z dziczyzny z grzybkami marynowanymi pychotka obsługa przemiła, polecam. Niektórym nie wystarczają świąteczne smakołyki, chcieliby zobaczyć właścicielkę, dopytują więc, czy na straganie bywa Magda Gessler? - Czy będzie szansa spotkać Panią Magdę w budce? Pozdrawiam :) Niestety, obsługa restauracji, dotychczas nie odpowiedziała czy restauratorka dogląda osobiście straganu.         Wyświetl ten post na Instagramie            ...

Katarzyna Żak do roli mogłaby przytyć lub ogolić sie na łyso: "Przytyć jest łatwo, natomiast schudnąć..."
ONS.pl
Newsy
Katarzyna Żak do roli mogłaby przytyć lub ogolić się na łyso: „Przytyć jest łatwo, natomiast schudnąć..."
Anegdoty zza kulis teatrów kiedyś były powszechne, dziś już mało kto je opowiada. Ta opowieść Katarzyny Żak o tyciu do roli jest jedną z nielicznych.

58-latka, znana z „Miodowych lat” i „Rancza” jest przede wszystkim aktorką teatralną związaną z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, a potem warszawskim Teatrem Rampa. W wywiadzie dla portalu Plejada.pl opowiedziała o swoim podejściu do kariery aktorskiej i życiu osobistym, które już 36. rok spędza u boku swojego filmowego męża Karola Krawczyka, czyli Cezarego Żaka. Dla teatru zrobiłaby wszystko, nawet ogoliłaby się na łyso Obecnie gra w dwóch serialach i pięciu spektaklach, nagrywa też płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Życie zawodowe jest dla niej niezwykle ważne, przyznała jednak, że ma za sobą taki okres, gdy telefon z propozycjami ról milczał. Poza nurtującymi ją wtedy myślami czy wybrała dla siebie właściwy zawód. Nie wpadła jednak w panikę, tylko zapisała się na kurs dziennikarski. Twierdzi, że dla roli zrobiłaby wiele. Jest gotowa nawet na duże metamorfozy: - To jedna z ciekawszych rzeczy w moim zawodzie. Nie boję się tego. Jeśli rola byłaby tego warta, mogłabym się przefarbować, co zresztą już robiłam, lub nawet ogolić na łyso. Zgodziłabym się też przytyć 30 kilogramów, tylko musiałabym mieć zagwarantowane w kontrakcie, że na pewno zagram tę postać. Dlaczego chciałaby mieć taką gwarancję wyjaśniła opowiadając pewną anegdotę: - Wiem, że pewną polską aktorką poproszono, by przybrała na wadze 18 kilogramów, ona to zrobiła, po czym dowiedziała się, że jednak ktoś inny dostał tę rolę. Przytyć jest łatwo, natomiast schudnąć, zwłaszcza w dojrzałym wieku, bardzo trudno. Codzienne życie serialowych Krawczyków Państwo Żak są rodziną już od 36 lat. I choć media plotkarskie wciąż wracają z tą samą plotką o ich rozstaniu, aktorka spokojnie podchodzi do tych uciążliwości: - Kiedyś się denerwowałam ze...