GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy

W tych batonach jest szkło! GIS wycofuje je ze sprzedaży, sprawdźcie czy nie macie ich w domu

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Niektóre partie batonów są zanieczyszczone niebezpiecznymi elementami.

W niektórych partiach batonów firmy Bakalland wykryto zanieczyszczenie surowca wykorzystanego do produkcji wskazanych partii, fragmentami szkła. Batony są obecnie wycofywane z obrotu.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Działania podjęte w wyniku zawiadomienia o szkle w batonach

Na stronie GIS pojawił się dziś następujący komunikat:

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez Bakalland S.A. o prowadzonym przez tę firmę wycofaniu wskazanych poniżej partii batonów marki Vitanella, BA! i YEMGO ze względu na zanieczyszczenie fragmentami szkła surowca wykorzystanego do ich produkcji.

W tym samym czasie trwa wycofywanie z rynku przez Firmę Bakalland. S.A wskazanych partii batonów. Polega ono na poinformowaniu konsumentów, że batony można zwracać do miejsca zakupu lub bezpośrednio do producenta. W przypadku zwrotu do producenta klienci są proszeni o wcześniejsze poinformowanie o tym Firmy Bakallant, za pośrednictwem poczty elektronicznej: zgloszenie@bakalland.pl.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktów z rynku oraz wydały następujące zalecenia dla konsumentów:

- Nie należy spożywać partii produktów wskazanych w komunikacie.

Zobacz także

Czy tran rzeczywiście jest zdrowy? Nie łączcie go z tym składnikiem, bo stanie się niebezpieczny

Rosół z lubczykiem

Dodajesz do rosołu to zioło? Uważaj! To może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia

Szczegóły dotyczące kwestionowanych produktów

Producent Bakalland S.A. z Zakładem Produkcyjnym w Janowie Podlaskim 21-505, ul. Brzeska 70, poinformował o wycofaniu następujących partii batonów:

  1. Bakalland Baton BA! 5 orzechów, 40 g, numer partii 00023300006
  2. Bakalland Baton YEMGO, czekoladowo-bakaliowy 40 g, numer partii 0002330871
  3. Bakalland Baton BA!Lans, Orzechowe słone Trio 35 g, numer partii 0002331492
  4. Baton BA! Protein Banan 35 g, numer partii 0002332366
  5. Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40 g, numer partii 0002329041
  6. Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40 g, numer partii 0002330055
  7. Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40 g, numer partii 0002332122

W tych batonach jest szkło! GIS wycofufe je ze sprzedaży, sprawdźcie czy ich nie macie w domu
GIS
W tych batonach jest szkło! GIS wycofufe je ze sprzedaży, sprawdźcie czy ich nie macie w domu
GIS
W tych batonach jest szkło! GIS wycofufe je ze sprzedaży, sprawdźcie czy ich nie macie w domu
GIS
W tych batonach jest szkło! GIS wycofufe je ze sprzedaży, sprawdźcie czy ich nie macie w domu
GIS
W tych batonach jest szkło! GIS wycofufe je ze sprzedaży, sprawdźcie czy ich nie macie w domu
GIS

Źródło: Gov.pl, Facebook/Bakalland

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje popularne batony zbożowe. Znaleziono w nich niebezpieczny składnik
Batony zbożowe okazały się nie tak zdrowe, jak mogliście sądzić. Sprawdźcie czy tych partii nie macie w domu.

Kolejny raz ta sama marka batonów jest wycofywana z rynku z powodu niebezpiecznych dodatków. Poprzednio w batonach znaleziono szkło, teraz stwierdzono zanieczyszczenie groźną substancją pochodzącą z surowca, który był wykorzystywany do produkcji batonów. Producent już je wycofuje z rynku. Batony zbożowe zawierają tlenek etylenu – nie jedzcie ich Główny Inspektor Sanitarny został powiadomiony przez system RASFF o tym, że w kilku partiach batonów zbożowych marki „Ba", produkowanych przez producenta „Bakalland", znajduje się szkodliwy tlenek etylenu. Producent rozpoczął już wycofywanie zanieczyszczonego produktu ze sklepów, na polecenie Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białej Podlaskiej. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą monitorować wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce i zalecają konsumentom: Nie należy spożywać partii produktu wskazanych w komunikacie. Szczegóły partii wycofywanych batonów „Ba" Ostrzeżenie dotyczy wskazanych partii batonów, produkowanych przez: Bakalland S.A., ul. Fabryczna 5, 00-446 Warszawa — Zakład Produkcyjny, ul. Brzeska 70, 21-505 Janów Podlaski. Wycofywane partie: BA!lans Baton Waniliowe Cappucino, 38 g, numer partii 0002326697, data ważności 31.07.2022 BA!lans Baton Waniliowe Cappucino, 38 g, numer partii 0002318934, data ważności 31.05.2022 BA!lans Baton Waniliowe Cappucino, 38 g, numer partii 0002312337, data ważności 31.03.2022 BA!lans Baton Waniliowe Cappucino, 38 g, numer partii 0002322091, data ważności 30.06.2022 MIX batonów BA!lans 0002320540 ww. nr partii widnieje na opakowaniu zbiorczym – kartonie, w którym znajduje się mix batonów o różnych nr partii i smakach, w tym baton kwestionowany o nr partii 0002318934, data...

pilne
Newsy
GIS ostrzega: w tym produkcie mogą znajdować się kawałki szkła. Nie pijcie go pod żadnym pozorem
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży partii produktu, w którym mogą być fragmenty szkła.

Picie alkoholu zdecydowanie szkodzi. Jednak skutki nadużywania ulubionych drinków i ich destrukcyjnego wpływu na zdrowie można odczuć dopiero po wielu miesiącach, a nawet latach. Nikt się jednak nie spodziewał, że ten trunek mógłby zabić natychmiast! Z tego powodu został natychmiast wycofany ze sklepów. Dowiedzcie się, o jaki produkt chodzi. Kawałki szkła w alkoholu Wszystkie produkty trafiające na sklepowe półki muszą wcześniej przejść serie wnikliwych testów, które sprawdzają, czy produkty te nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Dotyczy to zarówno żywności, jak i przedmiotów codziennego użytku. Niedawno informowaliśmy o wycofaniu ze sprzedaży akcesoriów kuchennych, w których wykryto niedopuszczalne stężenie trujących substancji. Jednak pomimo tak szczegółowej kontroli czasami zdarza się, że wadliwe produkty trafiają do sprzedaży. Tak właśnie stało się w przypadku partii ginu Seagram’s Gin o pojemności 0,7 l. W zawartości ponad dwudziestu butelek wykryto kawałki szkła! Z tego powodu producent postanowił natychmiast wycofać partię produktu. Stanowisko producenta Na swojej stronie internetowej spółka Wyborowa S.A., która produkuje Seagram’s Gin, wydała następujące oświadczenie: W związku z incydentem w zakładzie produkcyjnym w Zielonej Górze dotyczącym kilkunastu butelek Seagram’s Gin,  Zarząd firmy Wyborowa S.A. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii ginu - Seagram’s Gin o pojemności 0.7l i numerze partii: 21011371 który można znaleźć w dolnej części, na tylnej etykiecie butelki.   UWAGA: działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z...

Rząd ogłosił kolejne restrykcje. Czy sklepy spożywcze będą otwarte normalnie?
Newsy
GIS ostrzega: boczek od dużego producenta zanieczyszczony szkodliwą substancją
Niedozwolona substancja znów wykryta w wędlinach. Nie wolno ich spożywać.

Kolejne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tym razem zanieczyszczeniu uległa partia wędlin od dużego producenta. Sprawdźcie szczegóły. Zanieczyszczenie wędlin Ostrzeżenie dotyczy produktów „Boczek mocno wędzony” oraz „Boczek wędzony parzony szeroki”, produkowanych przez firmę Animex Foods Sp. z o.o., znajdującej się przy ul. T. Chałubińskiego 8 w Warszawie. Przedstawiciele firmy sami zgłosili się do Głównego Inspektoratu Sanitarnego po wykryciu tlenku etylenu w swoich produktach. Na stronie GIS można przeczytać, że tlenek etylenu to substancja szkodząca zdrowiu i jest niedozwolona w Unii Europejskiej do produkcji żywności. Szczegóły dotyczące produktów wycofanych ze sprzedaży znajdują się w poniższej tabeli: Zanieczyszczone tlenkiem etylenu wędliny są sprzedawane na stoiskach mięsnych na wagę. Jeżeli więc kupujecie wędliny w takich miejscach i ostatnio kupiliście boczek, upewnijcie się czy nie pochodzi ze skażonej partii. Oświadczenie producenta Na stronie firmy Animex Foods Sp. z o.o. można przeczytać oświadczenie w sprawie zanieczyszczonych wędlin: Mając na względzie szczególną troskę o bezpieczeństwo i wysoką jakość wszystkich wyrobów oferowanych Konsumentom, Zarząd Animex Foods podjął decyzję o wycofaniu z rynku wszystkich partii produktu boczek wieprzowy wędzony, do wytworzenia których wykorzystano choćby śladowe ilości dodatku zanieczyszczonego tlenkiem etylenu (ETO).   W lipcu br. jeden z kontrahentów powiadomił nas o nieumyślnym dostarczeniu dodatku spożywczego zawierającego w składzie 0,33% mączki chleba świętojańskiego zanieczyszczonej tlenkiem etylenu (ETO). Niezwłocznie po otrzymaniu powyższej informacji przeprowadziliśmy stosowną ocenę ryzyka, w rezultacie której m.in. zleciliśmy akredytowanemu...

Obostrzenia przedłużone. Kiedy zostaną otwarte restauracje i galerie handlowe?
Newsy
W tych burakach może być szkło. Nie kupujcie, nie jedzcie, sprawdźcie czy macie w domu
Kupowaliście ostatnio pasteryzowane buraczki w wiórkach? Sprawdźcie partię produkcyjną i jeśli pokryje się z tą umieszczoną w komunikacie GIS, w żadnym wypadku ich nie jedzcie.

Szkło w słoikach z przetworami, to bardzo niebezpieczna niespodzianka, która można czasem znaleźć w jedzeniu. W przypadku odkrycia szkła nie należy wyjmować fragmentów, tylko wyrzucić cały słoik, a sprawę zgłosić do sprzedawcy, producenta lub instytucji zajmującejh się kontrolą jakości żywności sprzedawanej w sklepach. Tak się stało w przypadku wiórków buraczanych firmy „Victus” Buraczki pasteryzowane „Vickus” wycofane ze sprzedaży W tym przypadku to klienci zaalarmowali, że w słoikach z burakami znajdują się fragmenty szkła. Główny Inspektor Sanitarny podjął działania wycofania produktu z rynku i monitoruje proces wycofywania prowadzony przez producenta. Na oficjalnej stronie GIS możecie przeczytać: - Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej. Jakiego produktu dotyczy ostrzeżenie o niebezpiecznej żywności? Szczegóły produktu wycofywanego ze sprzedaży: Nazwa produktu: Buraczki pasteryzowane wiórki á 420 g Numer partii: 25.08.2022/A Data minimalnej trwałości: 25.08.2022 Producent: VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. J. 98-355 Działoszyn, ul. Sadowska 10 Podjęcie działania producenta i zalecenia dla klientów Firma Victus Mielczarek i Kowalska Sp. j. poinformowała już swoich odbiorców o konieczności wycofania ze sklepów wskazanej partii towaru. Jednocześnie Główny Inspektor Sanitarny monitoruje sposób przeprowadzenie tego procesu. GISzalecił klientom, żeby nie spożywali kupionego produktu: - Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. Dlaczego nie należy...