Zenek Martyniuk w prokuraturze
ons/Pixabay
Newsy

W Sylwestra przygrywali Polakom „do kotleta”. Teraz mogą mieć problemy. Sprawa trafiła do prokuratury

Tegoroczny Sylwester był inny niż wszystkie. Pandemia sprawiła, że zdecydowana większość imprez została odwołana. Ograniczeniami związanymi z koronawirusem nie przejęła się jednak telewizja TVP. Zorganizowany przez nią „Sylwester Marzeń” został zgłoszony do prokuratury.
Weronika Kępa
styczeń 09, 2021

Z racji, że w kraju wciąż szaleje pandemia, sylwestrowe imprezy musiały zostać w większości odwołane. Zamknięte restauracje, puby, kluby, a także brak koncertów na miejskich rynkach, zmusiły Polaków do organizacji skromnych domówek. 

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Sylwester z muzyką na żywo

Sylwestrowa kolacja nie mogłaby się odbyć bez muzyki. Mimo iż większość powątpiewała co do telewizyjnych koncertów na żywo, takowe miały miejsce. Polacy mogli wybrać pomiędzy Polsatem, a TVP. 

Warto jednak podkreślić, że Polsat postanowił zorganizować koncert noworoczny w dwóch studiach w Warszawie, bez udziału publiczności. TVN, który w ostatni dzień grudnia zawsze emitował najlepsze hity, tym razem zdecydował się odwołać koncerty i wypuścić serię filmów fabularnych. Z kolei TVP ominęła wszelkie zasady.

TVP popełniła przestępstwo?

Rządowa stacja postanowiła zorganizować imprezę noworoczną w amfiteatrze w Ostródzie. Na wydarzenie zaproszono gwiazdy disco-polo, między innymi Zenka Martyniuka, ale również zespół Boys, Weekend, Top Girls czy Zakopower. Na widowni można było zobaczyć tańczących ludzi.

Przyznacie jednak, że siedząc w domu i mając z tyłu głowy zakazy dotyczące przemieszczania się, maseczek czy zgromadzeń, patrzenie na tańczących i bawiących się w najlepsze ludzi, nie należy do łatwych. Nie brakowało osób, które zachodziły w głowę, jak to w ogóle jest możliwe.

Sprawa wylądowała w prokuraturze

Możliwość popełnienia przestępstwa dostrzegł poseł Arkadiusz Myrcha. Sprawę zgłosił do prokuratury rejonowej w Warszawie.

Zgodnie z zapowiedzią złożyliśmy z @CichonJanusz zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z organizacją #SylwesterMarzeń . Główny zarzut - art. 165 par. p. 1 KK - sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób – czytamy na Twitterze posła Myrchy.

W uzasadnieniu pisma pojawia się zapis dotyczący między innymi tego, że Jacek Kurski sprowadził niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej. 

Komentarze
Zenek Martyniuk
ONS
Newsy Zenek Martyniuk żyje jak król i jada najlepsze przysmaki. Właśnie kupił sobie złoty...
Zenon Martyniuk nie może narzekać. Za koncerty bierze krocie, jest jedną z ulubionych gwiazd TVP i od lat cieszy się uznaniem fanów.
Aleksandra Jaworska
styczeń 04, 2021

Niejednokrotnie wspominaliśmy, że biesiada u Martyniuków to prawdziwa uczta dla zmysłów. Król disco polo lubi sobie dogadzać i rozpieszczać podniebienia bliskich. Stać go nie tylko na wyszukane produkty spożywcze. Zenek Martyniuk lubi spożytkować zarobione pieniądze i cieszyć się życiem. Kariera Zenka Martyniuka  Muzyk urodził się w Gredelach i mając zaledwie 7 lat rozpoczął edukację muzyczną. Porafi śpiewać w języku romskim i białoruskim. Występował w zespole Akord i Centrum. Pod koniec 1989 wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Po wyjeździe Anikieja do Belgii, występował w zespołach Ex-Akcent razem z Henrykiem Mellerem oraz w zespole Crazy Boys. Występował gościnnie w zespole Select, nagrał też jeden album w duecie z Waldemarem Oksztulem. Po powrocie Anikieja do Polski reaktywował zespół Akcent. Wspólnie wylansowali przeboje, takie jak „Gwiazda” czy „Przez twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki „Przez twe oczy zielone” odniósł ogromny sukces, zostając drugim klipem do polskiej piosenki, który przekroczył próg 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.  Zenek Martyniuk po raz kolejny odwiedził Gabriela Seweryna Projektant znany jest z hitu TTV "Królowe życia", który był emitowany na antenie przez wiele lat. Razem z narzeczonym Rafałem stanowili zdecydowanie najbarwniejszą parę telewizyjnego show. Gabriel szył stroje dla wielu gwiazd, ale niedawno okazało się, że wśród nich jest również Zenon Martyniuk i jego rodzina. Muzyk zaopatrzył się w strój, który podobnież wymarzyła sobie Danuta Martyniuk. Na dodatek, robi on ogromne wrażenie, nie tylko kolorem! Gabriel Seweryn poinformował na swoim Instagramie o tym, że ponownie odwiedził go król disco polo....

Przeczytaj