Jajko niespodzianka to coś, z czego ucieszyłoby się niemal każde dziecko.

Kinder niespodzianka została wprowadzona na rynek w 1974 roku we Włoszech i od tego czasu podbija serca dzieci prawie na całym świecie.

Co ciekawe, sprzedawanie jajek niespodzianek zostało zakazane w Stanach Zjednoczonych przez wątpliwości co do bezpieczeństwa zabawek.

Tamtejsze prawo bardzo rygorystycznie podchodzi do umieszczania niejadalnych przedmiotów wewnątrz produktów przeznaczonych do spożycia. 

Zobacz także:

Kinder niespodzianka 

Kinder niespodzianka to bardzo częsty upominek rozdawany dzieciom przy różnych okazjach. Często rozdaje się je przy okazji świąt wielkanocnych.

Jajka niespodzianki występują wtedy w wielkanocnej, wiosennej szacie graficznej. Wielu z was pewnie będzie kupowało jajka niespodzianki dla dzieci lub wnuków.

Przeczytajcie o tym, jak dowiedzieć się co jest w środku bez otwierania jajka!

Co jest w Kinder niespodziance?

We wnętrzu jajek niespodzianek najczęściej można znaleźć różnorodne puzzle, łamigłówki, małe zabawki do złożenia, lub słynne figurki.

Komplety figurek wydawane są w jajkach seriami tematycznymi, a wiele dzieci marzy, by zebrać komplet figurek.

Nie każde jajko zawiera jednak kolejny element kompletu. Jak uniknąć rozczarowania? Okazuje się, że jest sposób na sprawdzenie zawartości jajka niespodzianki.

Jak sprawdzić, co jest w Kinder niespodziance?

Być może znajomy jest dla was widok dzieci lub dorosłych przysłuchujących się dźwiękom wydawanym z wnętrza jajka niespodzianki, by ocenić, co znajduje się w środku. Niektórzy twierdzą, że ta metoda działa.

Inni uważają, że aby zdobyć pożądaną figurkę, trzeba porównać masę jajek. Nie jest to jednak takie proste, gdyż różnice w masie tak małych zabawek nie są duże.

My mamy dla was jednak prawdziwy hit. Okazuje się, że na opakowaniu Kinder niespodzianki jest ukryty kod informujący o zawartości. Informacji tej trzeba szukać na czerwonym tle, poniżej listy składników. Oto jak odczytywać kod:

  • DF – w jajku znajduje się zabawka z aktualnej kolekcji
  • DFB – w jajku jest „nagroda pocieszenia”, czyli na przykład puzzle czy łamigłówka

Niestety klienci donoszą, że metoda ta nie działa za każdym razem. W różnych krajach i w różnych partiach produktu zabawki są inaczej oznaczane. Sprawdźcie, czy uda się wam skorzystać z tej metody przy następnej wizycie w sklepie.