Szymon Hołownia ostro o zakazie handlu w niedzielę. Ma rację?
ONS/Pixabay
Newsy

Poseł z ugrupowania Hołowni o zakupach w niedzielę. Nie przebiera w słowach!

Zakaz handlu w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji od samego momentu wprowadzenia. Teraz na ten temat wypowiedział się poseł Szymona Hołowni, którego ugrupowanie stale rośnie w siłę w sondażach. W sondażu przeprowadzonym pod koniec kwietnia przez Ipsos dla portalu Oko.Press, Polska 2050 Szymona Hołowni zajmowała drugie miejsce z największym słupkiem poparcia zaraz po Prawie i Sprawiedliwości.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Zakaz handlu w niedzielę

Opozycja krytykuje pomysł zakazu handlu w niedzielę już od dawna. Praktycznie wszyscy politycy partii konkurencyjnych dla rządu deklarują, że jeśli tylko wygrają kolejne wybory, odblokują niedzielny handel, jednak zagwarantują też każdemu pracownikowi tego sektora dwie wolne niedziele w miesiącu. Przez długi czas ugrupowanie Szymona Hołowni nie zajmowało jasnego stanowiska w tej sprawie – teraz jednak nowy członek Polski 2050 podzielił się swoją opinią.

Polska 2050 a zakaz handlu

Temat ten poruszył poseł Mirosław Suchoń, który opuścił właśnie Nowoczesną i Koalicję Obywatelską właśnie na rzecz ugrupowania Szymona Hołowni. 

Jeżeli mamy pandemię, jeżeli gospodarka podlega procesom spowalniającym, to uwolnienie handlu w niedzielę jest takim impulsem. Nie wiem, dlaczego rząd tego nie zrobił, moim zdaniem to trzymanie się ideologicznych pobudek – podsumował Suchoń w wywiadzie z Polskim Radiem.

Na temat zniesienia zakazu handlu w niedzielę wypowiadały się także Paulina Hennig-Kloska czy Hanna Gill-Piątek – od niedawna również członkinie Polski 2050.

Zobacz także

Sam Szymon Hołownia był wielokrotnie pytany o sprawę niedzielnego handlu – choć za każdym razem podkreślał, że jest to temat warty rozważenia. Z czasem jednak zyskiwał coraz bardziej stanowcze podejście do tej sprawy. Już w czerwcu 2020 Hołownia wypełniał ankietę dla magazynu „Business Insider Polska”, w której zaznaczył, że zakaz handlu w niedzielę powinien zostać zniesiony, jednak należy wypracować nowe rozwiązanie, które „zagwarantuje wolność gospodarczą, szczególnie ważną dla małych i średnich przedsiębiorstw”. 

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Czytaj też:

Komentarze