Inflacja daje się we znaki Polakom. Ceny produktów w sklepach rosną w zastraszającym tempie, powodując drastyczne cięcia w domowych budżetach. Masło obecnie staje się towarem luksusowym, a konsumenci często czekają na promocje, by móc pozwolić sobie na ten produkt. Czy wysokie ceny masła wpływają na zwiększoną możliwość jego kradzieży? Niektóre sklepy już się przed nią zabezpieczają. 

Jakie produkty spożywcze zabezpieczają w Wielkiej Brytanii? 

Wielka Brytania zmaga się obecnie z rekordową inflacją, najwyższą od 40 lat. Skutki jej odczuwają, podobnie jak u nas wszyscy, w szczególności jednak najbiedniejsi. 

Jak się okazuje, tamtejsi klienci coraz częściej uciekają się do kradzieży podstawowych produktów spożywczych. Aby chronić się przed takimi zdarzeniami, angielskie sklepy wprowadziły etykiety zabezpieczające m.in. na ser, masło, mleko dla dzieci czy mięso na kotlety.  

Zobacz także:

Dlaczego właśnie masło? 

Masło to jeden z produktów spożywczych, który zdrożał w Polsce najbardziej. Podwyżka ceny, rok do roku, to ponad 30 proc.. Za dobrej jakości masło zapłacimy średnio już ok. 10 zł. To kwota, która jest nie do zaakceptowania przez część kupujących. 

Sklepy zdają sobie sprawę, że brak możliwości kupna i niezgoda na wysoką cenę mogą powodować kradzieże takich produktów. Dlatego też sieć Kaufland zdecydowała się na wprowadzenie nalepek antykradzieżowych, na razie tylko na masło. 

Jak wyjaśnia, cytowana przez portalspozywczy.pl, Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska: 

- W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu. Dotyczy to m.in. masła. Zabezpieczenia tego typu są od lat powszechnie stosowaną praktyką w branży handlowej. 

Dotychczas na tę powszechną praktykę zabezpieczającą masło nie zdecydował się żaden inny sklep w Polsce. 

Źródło: portalspozywczy.pl