Gęś za 29,90 zł za kg i rogale Świętomarcińskie za 3,99 zł. Lidl od poniedziałku świętuje
Adobe Stock
Newsy

Lidl tnie ceny. Kaczka 8,99 zł za 1 kg, pączki 20% taniej, a donuty nawet gratis

W tłusty czwartek ludzie różnie usprawiedliwiają się zjadając trzeciego czy czwartego z kolei pączka. Na przykład powtarzają, że tego dnia… pączki nie tuczą. Lidl ma inny pomysł.

Sieć Lidl inaczej tłumaczy, dlaczego tego dnia nie warto się powstrzymywać przed słodyczami i proponuje donuty gratis:

- Wiecie, że środek donuta ma tylko 0 kcal? Taki żarcik, ale do zbliżającego się wielkimi krokami tłustego czwartku podchodzimy poważnie! Sami sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w naszej ofercie od poniedziałku.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Przygotowania Lidla do tłustego czwartku

Wiele stron gazetki Lidla w tym tygodniu zarezerwowano na słodkości. To przecież najbardziej słodki tydzień w roku. Oto co znalazło się w ofercie dla łasuchów:

- Ponad 20 wypieków na tłusty czwartek w najsłodszych cenach

Oto one:

  • Pączek ze skórką pomarańczową i nadzieniem różanym – 2,08 zł
  • Pączek E.Wedel z nadzieniem – 2,46 zł
  • Pączek z nadzieniem o smaku słonego karmelu i wiórkami migdałów – 2,08 zł
  • Minipączki z nadzieniem serowym 240 g – 7,60 zł
  • Faworki 200 g – 5,70 zł
  • Pączek wegański – 2,27 zł
  • I największy hit: pączek z nadzieniem wieloowocowym 20% taniej – 0,70 zł
Zobacz także
Przepis na pączki Macieja Kuronia. To nadzienie was zaskoczy

Przepis na pączki Macieja Kuronia. Nadzienie z tym dodatkiem zaskoczy nie tylko niezwykłym smakiem

Czy można usmażyć faworki bez jajek? Potrzebne będzie wam tylko 5 składników

Czy można usmażyć faworki bez jajek? Potrzebne będzie wam tylko 5 składników

Dodatkowo w wyjątkowej ofercie znajdziecie w Lidl amerykańskie pączki z dziurką, czyli donuty: przy zakupie 6 sztuk 2 najtańsze dostaniecie gratis.

Nie tylko pączkami człowiek żyje. Kupcie też coś na obiad

A jak już załadujecie koszyk pączkami, pamiętajcie, że warto też kupić coś okazyjnie na obiad.

Widząc ofertę „Uwaga nisko” wcale nie musicie się schylać. Choć sieć wykorzystuje do oznaczenia tego rodzaju oferty charakterystyczne drogowe i architektoniczne symbole, ma na myśli nie niski sufit, tylko niewiarygodnie niskie ceny.

Tym razem tuszka kaczki, 1 kg kosztuje tylko 8,99 zł. A pomarańcze do upieczenia razem z kaczką aż 51% taniej, czyli 2,79 zł. Ten wykwintny obiad, który zachwyci całą rodzinę zrobicie więc za grosze, a przyrządzicie bardzo prosto:

  1. Ułóżcie w brytfannie kaczkę, obłóżcie pomarańczami i piórkami cebuli, polejcie miodem, olejem i kilkoma łyżkami wody.
  2. Pieczcie 95 minut w piekarniku rozgrzanym do 170 st. Celsjusza.
  3. Wyjmujcie ją delikatnie, bo będzie bardzo krucha.
  4. Smacznego!

Źródło: Gazetka Lidla, olgasmile.com

Ile kosztują pączki w Lidlu, Biedronce czy Żabce? Porównujemy ceny najpopularniejszych sklepów
AdobeStock/AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Ile kosztują pączki w Lidlu, Biedronce czy Żabce? Porównujemy ceny w  najpopularniejszych sklepach
W tłusty czwartek Polacy zjedzą około 100 milionów pączków. Sprawdźcie, w którym sklepie dostaniecie je w najlepszej cenie.

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Planujecie kupić w tym roku gotowe pączki? Sprawdźcie, ile zapłacicie za nie w najpopularniejszych polskich sklepach i wybierzcie ofertę, która najbardziej odpowiada waszym wymaganiom. Ile kosztują pączki w popularnych dyskontach? Tłusty czwartek już za trzy dni. Jeśli nie macie czasu na samodzielne usmażenie pączków, faworków czy innych smakołyków, kupcie gotowe. Gdzie dostaniecie je najtaniej? Porównujemy przykładowe ceny podane przez sklepy. Ile kosztują pączki w Lidlu? Odstraszają was ceny pączków w cukierniach? Wybierzcie się do Lidla. Tam kupicie pączki o wiele taniej. W ofercie znajdziecie m.in.: donuta confetti za 1,60 zł faworki 200 g za 5,70 zł pączka z nadzieniem czekoladowym za 2,08 zł mini-pączki z nadzieniem karmelowym 240 g za 7,60 zł wegańskie pączki za 2,27 zł/110 g/1 szt. donuty warzywne (o smaku zielonej herbaty, dyni, buraka i marchewki) za 2,89 zł/1 szt. pączki premium z nadzieniem malinowym i liofilizowanymi truskawkami za 3,32 zł/125 g/1 szt. pączki z nadzieniem wiśniowym i pistacjami za 3,80 zł/125 g/1 szt. Ceny pączków w Biedronce Biedronka proponuje swoim klientom zakup promocyjnych produktów, z których możecie przygotować pączki sami w domu. Oprócz tego z gotowych wyrobów warto zwrócić uwagę na takie produkty jak: pączek z nadzieniem kakaowym, 80 g - 1,70 zł pączek E.Wedel, 85 g - 2,37 zł Pączek z nadzieniem truskawkowym i agrestem, 75 g - 1,99 zł Pączek z nadzieniem (podłużny), 95 g - 1,65 zł Pączek malinowy z wiórkami białej czekolady, 72 g - 1,99 zł Pączek z nadzieniem karpatkowym, 90 g - 2,37 zł  Pączek z nadzieniem o smaku różanym, 73 g - 1,99 zł Pączek Love, 88 g - 1,99 zł Pączek z...

Biegnijcie do Lidla po świeże udka i podudzia z kurczaka. Kupicie je teraz za bezcen
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
W Lidlu udka i podudzia po 4,99 zł. Nie przegapcie okazji na polskiego kurczaka za takie pieniądze
W tym tygodniu dostaniecie w Lidlu taniej zarówno mięso, jak i coraz bardziej promowane produkty roślinne: owoce, warzywa i fermentowane bezmleczne jogurty.

Normalna cena udek i podudzi kurczaka w Lidlu to 9,99 zł. W tym tygodniu jednak możecie je dostać 50% taniej i zapłacić tylko 4,99 zł. Cena promocyjne jest jednak limitowana. Obowiązuje do 4 kg mięsa na jeden paragon. Co jeszcze możecie dostać taniej w Lidlu? Oferty Lidla stworzone, by mądrze oszczędzać Sieć produkty, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, oznacza hasłem „Stworzone, by mądrze oszczędzać”. Oferty obowiązują od poniedziałku do środy lub do wyczerpania zapasów. Oto one: Szynka konserwowa, wieprzowa XXL 260 g – 3,89 zł. Ten produkt kupicie 50% taniej Czekolady Milka w ofercie 2 + 2 gratis. 1 opakowanie 250 lub 300 g - 5,94 zł Piwo Żywiec 8-pak, 500 ml – 2,49 zł Sok pomarańczowy, przy zakupie zgrzewki z oznaczeniem 1 l – 3,19 zł Produkty na dzień babci i dziadka: Ferrero Collection, 172 g – 17,99 zł Czekoladki miętowe Hatherwood, 200 g – 3,59 zł, oferta „drugi produkt 80% taniej” Praliny z brandy Alte Excellenz, 250 g – 5,09 zł Kawa ziarnista Dallmayr, lub Selection d’Oro, 1 kg – 39,99 zł Także wiele warzyw kupicie od 30 do 50 proc. taniej: Pomarańcze deserowe 51 proc. taniej, 1 kg – 2,89 zł Polskie jabłka czerwone 50 proc. taniej, 1 kg – 2,49 zł Cebula żółta 50 proc. taniej, 1 kg – 1,99 zł Pomidory truskawkowe 40 proc. taniej, 500 g – 5,99 zł Seler naciowy 40 proc. taniej, 400 g – 2,99 zł Polskie pieczarki 30 proc. taniej, 500 g – 3,79 zł Kampania „Powiedzcie tak miesiącowi wege w Lidlu” Lekarze i dietetycy podkreślają, że ograniczenie jedzenia mięsa i nabiału dobrze wpływa na zdrowie. Do tego produkty fermentowane, jak jogurty i kefiry, poprawiają odporność i ułatwiają trawienie. Właśnie ten rodzaj żywności...

Kolejne masło za bezcen w Lidl: 200 g za 4,99 zł. Piwo za 1,79 zł, a chipsy 4 w cenie 3
Adobe Stock
Newsy
W Lidlu masło za 4,99 zł za kostkę, a 1 kg mielonej łopatki za 8,99 zł. Pospieszcie się i zróbcie zapas
Przypominamy, że wśród ofert w Lidl znajdują się takie, które są ważne tylko w piątek, można z nich korzystać jedynie do soboty lub będą na was czekać przez cały weekend.

Oferta Lidla obowiązująca do niedzieli 23.01.2022 jest pełna sezonowych okazji cenowych. Ponieważ tłuszcze drożeją, tu kupicie je taniej, mięso na weekend znajdziecie w dobrej cenie. A ponieważ w najbliższych dniach najważniejsi są dziadkowie, Lidl ma bukiety kwiatów, czekoladki i kawę w specjalnej cenie dla dziadków. Przyglądamy się najciekawszym ofertom w sieci sklepów Lidl. Masło kupujcie wtedy, gdy jest tańsze Jeśli traficie na masło w dobrej cenie, kupcie je na zapas. Można je łatwo przechować, a nawet zamrozić. Żeby jednak przetrwało w dobrym stanie pamiętajcie o tych zasadach mrożenia masła: Zamrażajcie tylko świeże kostki. Nie można mrozić masła pod koniec daty ważności. Zamroźcie je od razu po przyniesieniu do domu, a nie po tygodniach leżenia w lodówce Masło do zamrożenia nie powinno być otwierane. Zamrażać należy w oryginalnym opakowaniu Przed zamrożeniem, oryginalne opakowanie masła włóżcie do zamykanej torby przeznaczonej do zamrażania żywności Po co przypominamy te zasady? Warto je odświeżyć, zanim wybierzecie się na zakupy do Lidla, bo tam zastaniecie ofertę, dzięki której kupicie masło 28 proc. taniej. Aby z niej skorzystać, wybierzcie 3 kostki masła extra „Z Polskiej mleczarni”. Za każdą kostkę zapłacicie tylko 4,99 zł. Możecie kupić maksymalnie 3 kostki, kolejne będą kosztować już 6,99 zł Co zrobić na obiad w najbliższy weekend? Jeśli nie lubicie zastanawiać się co ugotować na obiad, nie przeglądajcie książek kucharskich, żeby tam znaleźć inspirację. W dzisiejszych czasach najlepszą inspiracją są te produkty, które można kupić taniej. Dlatego zamiast książek kucharskich przeglądajcie gazetki z ofertami sklepów. Na ten weekend Lidl proponuje mięsa w bardzo dobrych cenach: Mięso mielone z łopatki wieprzowej, 50 proc....

Sklep Kaufland
Adobe Stock
Newsy
Co za promocje w Kauflandzie! Schab za 11 zł/kg, a w sobotę filet z kurczaka dosłownie za pół darmo
Kolejne duże obniżki w Kauflandzie. Sklep zaprasza nas do świętowania swoich 20 urodzin. Przygotował w prezencie dużo taniego. Sprawdzamy co tym razem kupimy w promocji.

Sieć Kaufland, marka niemieckiej Grupa Schwarz (należy do niej także Lidl) działa w Polsce od 2001 roku. Pierwszy sklep Kaufland został otwarty w Stargardzie, w czasie gdy miasto nazywało się jeszcze Stargard Szczeciński. Polska jest drugim krajem po Niemczech pod względem wielkości zainwestowanego kapitału. Oprócz Polski i Niemiec sklepy Kaufland znajdują się także w Czechach, na Słowacji, w Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii. W sumie jest ich 1300. We wszystkich Kauflandach w Europie zatrudnionych jest ok. 132 tysięcy pracowników. Co taniego w tym tygodniu w Kauflandzie? Od czwartku do soboty (od 9 do 11 września), na stanowiskach z obsługą szukajcie schabu wieprzowego bez kości. Schab na kotlety czy do upieczenia będzie można kupić o 38% taniej, za jedyne 10,99 za kilogram. Z kolei w piątek 10 września, skorzystajcie na dużych zakupach. Wydając minimum 150 zł, możecie kupić płyn do płukania 1,8 litra za 4,99 zł czyli ponad 60% taniej. Ta promocja obowiązuje jednorazowo, tj. do zakupów o wartości będącej wielokrotnością kwoty 150 zł, możecie kupić w promocji tylko jedno opakowanie. Oferta na kurczaka ważna tylko w sobotę 11 września W promocji znajdziecie pierś z polskiego kurczaka 1 kilogram za 8,99 zł, polskie mięsiste pomidory 1 kilogram za 3,99 zł i łososia atlantyckiego XXL 100 gram także za  3,99 zł (kilogram 39,90 zł). Duże zakupy za małe pieniądze to także megapaki produktów. Dla miłośników dużych zapasów Kaufland ma tym razem, od czwartku do niedzieli: Mleko łaciate 12 x 1 l – 1,99 za karton. Kupcie 8 sztuk, 4 sztuki dostaniecie gratis. Oferta obowiązuje przy zakupie 12 sztuk A przez cały tydzień, czekają na was Ziemniaki 5 kg – 3,49 Kiełbasa śląska (megapaka) 1 kg – 12,90 zł Persil...