nowe sklepy Aldi w Polsce
Adobe Stock
Newsy

Od poniedziałku w Lidlu mięso kupicie za grosze. Zrobicie z niego pyszne kotlety

Lidl ogłosił nowe promocje na Nowy Rok. Dzięki aktualnej ofercie sklepu zrobicie niejedno główne danie.
Aleksandra Jaworska
styczeń 03, 2021

Sieci sklepu Lidl funkcjonują m.in. w Australii, Belgii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.  W roku 2013 roku w całej Europie było w nim zatrudnionych 180 tysięcy pracowników. 

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Polska siedziba spółki znajduje się w Jankowicach

W Polsce Lidl funkcjonuje jako Lidl Sp. z o.o. Siedziba spółki znajduje się w Jankowicach, w gminie Tarnowo Podgórne, pod Poznaniem. Powstała w wyniku przekształcenia się spółki pod firmą Lidl Sklepy Spożywcze Sp. z o.o. w spółkę komandytową.

3 października 2013 polska sieć sklepów Lidl otworzyła swój 500. obiekt, a 20 października 2016 w Poznaniu 600. placówkę. Na dzień 30 kwietnia 2019 Lidl posiadał 672 sklepów. W polskich Lidlach pracuje łącznie ponad 15 000 pracowników.

Współpraca Lidla z polskimi producentami 

Sieć od lat współpracuje z polskimi producentami, m.in. Tarczyński S.A., Animex, Superdrob, Mlekovita, Sokpol. Sprzedaż polskich artykułów spożywczych generuje ponad 70% obrotów przedsiębiorstwa w Polsce. Polskie produkty, za pośrednictwem Lidla, eksportowane są do ponad 20 państw Europy.

Lidl ogłosił noworoczne promocje na mięso

Początek roku w Lidlu zapowiada się ciekawie. Przede wszystkim kupicie mięso. Przeceny sięgną nawet 50%. Przy zakupie drugiego produktu zaoszczędzicie z kolei aż 70%. Przecenione produkty to na przykład:

 • Filet z piersi indyka rzeźnik

 • Parówki ekstra z szynki PIKOK

 • Polski kurczak, tuszka rzeźnik

 • Mięso mielone z fileta z piersi indyka rzeźnik

 • Mięso mielone z indyka

 • Porcja rosołowa i indyka

 • Polędwiczka z indyka

 • Sznycel z piersi indyka

 • Żołądki z polskiego drobiu

 • Łapki z polskiego kurczaka 

 • Skrzydełka z polskiego kurczaka

 • Uda lub podudzia z polskiego kurczaka

 • Schab w plastrach

 • Szynka konserwowa w plastrach

 • Polędwica sopocka

Z wymienionych wyżej produktów możecie zrobić wiele dań. Nie tylko obiadowych. Przecenione będą też wędliny często kupowanych marek. Jeśli nie macie pomysłu co zrobić z tym mięsem - podpowiadamy.

Kotlet schabowy, kotlet panierowany ze schabu przypominający sznycel wiedeński. Jest to jedna z tradycyjnych i najbardziej popularnych potraw w kuchni polskiej. Historia polskich kotletów schabowych sięga XIX wieku. Możecie podawać go samodzielnie lub w dodatkami.

Gulasz, węgierskie danie narodowe, które składa się z mięsa, cebuli i papryki. Nazwa pörkölt wywodzi się od dawnego węgierskiego słowa pergelt, co dziś oznacza przypieczony. Gulasz podawany jest na płytkim talerzu jako drugie danie. Pasują do niego wszystkie kasze oraz buraczki i octowe pikle. 

Kurczak, którego możecie przygotowywać na wiele sposobów. Jest najczęstszym rodzajem drobiu na świecie. Z mięsa kupionego w Lidlu macie zagwarantowane pieczenie, grillowanie, smażenie i gotowanie. 

Oferta Lidla dotycząca przecen mięsa wchodzi w życie od 4 stycznia 2021 roku i będzie dostępna jeden dzień, do 5 stycznia 2021 lub do wyczerpania zapasów. Nie ma z czym zwlekać!

 

 

 

Komentarze
Sklep spożywczy
Pixabay/Squirrel_photos
Newsy Na zawsze znikną z półek w Biedronce. Inne sklepy również wycofują popularny produkt
Popularna sieć zrobiła poważny krok w kierunku wycofania pewnego produktu, który kupujecie wszyscy. Za moment nie będzie dostępny w żadnym sklepie sieci Biedronka.
Aleksandra Jaworska
styczeń 03, 2021

Drogę w kierunku ekologii widać na różnych płaszczyznach życia. Często ma ona powiązanie ze sposobem hodowli zwierząt lub humanitarnym rodzajem ich chowu. Sklepy, w których zaopatrujemy się w produkty spożywcze, są zmuszone do szybkiego reagowania na zmiany. W trosce o dobro zwierząt Biedronka podjęła decyzję w sprawie jajek z określonej hodowli kur. Chodzi w kury nioski, które mieszkają w klatkach i to w Polsce najczęstszy, hodowlany drób. Jeszcze w tym roku roku sieć rozpocznie wycofywanie jaj klatkowych z oferty. W roku 2022 nie kupicie ich już w żadnym sklepie.  Jak donoszą portale internetowe, średnio w Polsce blisko 50 milionów kur znosi ponad 10 miliardów jaj przeznaczonych do spożycia. Zdecydowana większość tych zwierząt spędza całe życie w klatce. Chów ściółkowy i ekologiczny to zaledwie 20% udziału w hodowli niosek. Od 1 stycznia 2021 roku sieć będzie sprzedawała jedynie jaja oznaczane jako 2, 1 lub 0, a wycofa te z symbolem 3. Proces wycofywania jaj klatkowych zaczyna się już teraz. Pierwszy region wycofa jaja klatkowe od 1 stycznia 2021 roku. Ponad 150 sklepów sieci Biedronka na terenie Warszawy, obsługiwanych przez centrum dystrybucyjne w Parzniewie, będzie oferowało klientom jaja świeże tylko z chowu alternatywnego. - Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - informuje Marcin Domański, dyrektor handlowy w sieci Biedronka. Decyzja dotyczy jajek marki Biedronka, jak i jajek innych producentów. W kolejnych miesiącach kolejne regiony doczekają...

Przeczytaj