Woda stojąca we wszystkich zagłębieniach i na powierzchniach naczyń zmywarki. Rozlewająca się po podłodze i ochlapująca okoliczne szafki, gdy usiłujecie wyciągnąć je do wycierania. Dlaczego tak się dzieje, skoro zmywarki mają funkcję suszenia? 

Dlaczego woda pozostaje na naczyniach w zmywarce? 

Po zakończeniu pracy w zmywarce pozostaje dużo pary. Zamknięte urządzenie jest całkowicie szczelne, więc para nie ma się jak z niego wydostać i zaczyna się skraplać. 

Dlatego, gdy po jakimś czasie otwieracie zmywarkę, by wyciągnąć naczynia, znajdujecie je mokre. Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest szerokie otwarcie drzwiczek po cyklu suszenia. Jednak kto by chciał obijać się o nie podczas pracy w kuchni? 

Zobacz także:

Co zrobić, by naczynia w zmywarce były suche? 

Użytkowniczka TikToka @jasminegazelle podpowiada, jak to zrobić. Jej patent bije rekordy popularności, więc jak widać osób zmagających się z problemem mokrych naczyń, jest całkiem sporo. Ten sposób jest niezwykle prosty i skuteczny, dlatego powinniście go wypróbować. 

  • Po zakończeniu pracy zmywarki uchylcie drzwiczki 
  • Przewieście przez nie cienki, chłonny ręcznik kuchenny lub do wycierania rąk 
  • Przymknijcie zmywarkę i poczekajcie 
  • Po 20 minutach ręcznik wchłonie całą wilgoć znajdującą się w urządzeniu, a wasze naczynia pozostaną całkowicie suche. 

Proste, prawda? 

Jak przygotować naczynia do mycia w zmywarce? 

Każdy użytkownik zmywarki chce, żeby naczynia z niej wyciągane były nie tylko suche, ale również dobrze umyte. W tym celu musicie przestrzegać pewnych zasad. 

Istotną kwestią jest wstępne oczyszczenie naczyń. Usuńcie z nich zalegające resztki jedzenia, wyrzućcie fusy z filiżanek i szklanek, zeskrobcie pozostałości jajecznicy ze sztućców i patelni. Jeżeli tego nie zrobicie, to naczynia nie tylko się nie domyją, ale także zapcha się filtr. 

Większe naczynia układajcie z tyłu zmywarki, mniejsze powinny znaleźć miejsce z przodu. Pomiędzy nimi zachowajcie odstępy, tak by woda z detergentem mogła się dostać do wszystkich zakamarków. Nie upychajcie ich na siłę, ponieważ się nie domyją. Kubki i filiżanki układajcie do góry dnem. 

Przed włączeniem urządzenia sprawdźcie, czy naczynia nie blokują ramion spryskiwaczy. To częsty błąd, uniemożliwiający skuteczne mycie i płukanie. 

@jasminegazelle Answer @im_siowei #lifehack #yearwrapped #TikTok2021 ♬ original sound - Jasmine 🥳

Źródło: @jasminegazelle TikTok