Sezon na truskawki zbliża się wielkimi krokami. Są one dostępne już w coraz większej liczbie supermarketów – czasem nawet na targach. Szczyt sezonu przypada na początek wakacji i to właśnie wtedy Polacy sięgają po truskawki najczęściej – w formie samodzielnej, a także przerabiając je na koktajle, sosy do makaronu, ciasta czy dżemy. 

Każdemu zdarza się sięgać po truskawki prosto z łubianki, a nawet z krzaka. Przeważnie jednak po przyjeździe do domu myjecie je pod bieżącą wodą. Okazuje się, że nie jest to wystarczające. Internauci posługujący się aplikacją TikTok byli przerażeni, kiedy zauważyli, co kryje się w truskawkach – nawet tych, które już umyli!

Jak umyć truskawki?

W truskawkach często mogą zdarzać się malutkie robaki. Nie są one szkodliwe dla zdrowia, jeśli zdarzy wam się któregoś zjeść. Niektórzy jednak są wyjątkowo obrzydzeni taką perspektywą. Jak więc umyć truskawki, aby na pewno pozbyć się z nich wszystkich żyjątek? 

Zanurzcie je w wodzie z rozpuszczoną solą, a także odrobiną octu. Wszystkie robaczki zamieszkujące owoc natychmiast wyjdą na zewnątrz, a wy będziecie mieli gwarancję, że truskawka jest czysta i gotowa do spożycia.

Zobacz także:

Niektórzy twierdzą, że truskawkom wystarczy zaledwie 5 minut takiej kąpieli. Użytkowniczka TikToka, która ujawniła, jak pozbyć się wszelkich robaków z owoców, moczyła je aż 30 minut.

Sama też kupiła truskawki w plastikowym opakowaniu, które może nie dostarczać owocom wystarczająco dużej ilości tlenu i sprawiać, że łatwiej się gniotą i są bardziej podatne na małe owady oraz psucie. 

Poniżej znajdziecie wideo, w którym zobaczycie, jak internautka oczyściła truskawki i… co w nich znalazła!

@callmekristatorres

WAIT FOR IT... Still trying to think happy thoughts today. #fyp #foryou #strawberrieswithbugs #bugsinstrawberries #rednoseday #got2bhome

♬ original sound - Krista Torres

Czytaj też: