Była gwiazda Telewizji Polskiej rzeczywiście nie może pochwalić się szczególnie wysokim świadczeniem emerytalnym. W jednym z wywiadów prasowych wyszło na jaw, że wieloletnia spikerka TVP dostaje co miesiąc nieco ponad tysiąc złotych.

Finansowe kłopoty emerytowanych polskich gwiazd

Nie trzeba nikogo przekonywać, że w dzisiejszych czasach taka kwota nie pozwala na szczególnie wystawny tryb życia… Wielu emerytów dostając taką kwotę co miesiąc na swoje konto, z trudem musi wiązać koniec z końcem.

Na wysokość świadczeń emerytalnych psioczy wiele gwiazd i celebrytów, którzy przekroczyli już wiek emerytalny. Pisaliśmy o tym, co sądzi o otrzymywanych przez siebie kwotach aktorka Laura Łącz, czy też piosenkarz Rudi Schuberth.

Gwiazda „Klanu” nie ukrywała, że gdyby nie inne źródła dochodów, takie jak własne przedsiębiorstwo czy sprzedaż książek, miałaby realne problemy z płynnością finansową. Z kolei Schuberth zapewnia sobie finansowy spokój dzięki prowadzeniu biznesu wędliniarskiego.

Zobacz także:

Jak Krystyna Loska radzi sobie pobierając niską emeryturę?

W jednym z artykułów wspominaliśmy niedawno o tym, że specjalnie dla osób niesamodzielnych życiowo powstał program świadczeń na najpilniejsze życiowe potrzeby, z którego korzystają właśnie ubodzy emeryci. Świadczenia w tym programie sięgają kwoty około 500 zł.

Wydaje się jednak, że Krystyna Loska nie musi korzystać z tego typu zapomóg. Matka Grażyny Torbickiej może liczyć na odpowiednie wsparcie najbliższych. Pewnego rodzaju poduszkę finansową stanowią także dla niej zgromadzone przez lata oszczędności.

Dlaczego artyści otrzymują tak niskie emerytury?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego emerytury tak znaczących gwiazd telewizji jak Krystyna Loska są tak niskie jest całkiem prosta. Chodzi oczywiście o formę zatrudnienia takich właśnie osób. Loska, podobnie jak większość innych artystów, przez lata odkładała do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych małe składki, ze względu na zawierane przez nią umowy o dzieło.

Taka właśnie forma zatrudnienia owocuje w późniejszym czasie stosunkowo niskimi emeryturami. A co wy sądzicie o takim systemie ubezpieczeń społecznych? Czy jednak gwiazdy estrady i telewizji powinny dostawać nieco bardziej godne uposażenie na jesień swojego życia?

Czytaj także: