Zjawiskowa figura gwiazdy „Kingsajzu” i „Kilera” robiła niegdyś na Polakach bardzo duże wrażenie. Aktorka nigdy nie należała do grona najszczuplejszych gwiazdek kina i telewizji. Mimo to, szczególnie męska publiczności nic sobie z tego nie robiła. Pełny biust, szerokie biodra, a wszystko podkreślone wyjątkowo zalotnym spojrzeniem.

To właśnie było wizytówką Figury przed kilkudziesięcioma laty. Lata jednak były dla pani Kasi tak samo surowe, jak dla wszystkich. Aktora wyraźnie przytyła po tym, jak przekroczyła 50-tkę. Cóż, figura… Figury zmieniła się nie do poznania.

Ikona kina lat 80. i 90. postanowiła coś z tym wreszcie zrobić. Kluczem była zmiana nastawienia w wielu aspektach życia. Po burzliwym rozstaniu z mężem, pani Kasia postanowiła wyprowadzić się nad morze. Życie z dala od zgiełku Warszawy dobrze jej zrobiło.

Przemiana Katarzyny Figury

Ostatecznie Figurze udało się zrzucić ok. 20 kilogramów. Szybko udało jej się pozbyć nadmiaru tłuszczu ze swojego organizmu. Figura znów zachwyca sylwetką i wygląda jak milion dolarów. Jak udało jej się to osiągnąć?

Zobacz także:

Wszystko zaczęło się od ustalonego razem z dietetyczką planu żywieniowego. Aktorka przysiadła ze specjalistką w tej dziedzinie i razem ustaliły ramowy plan powrotu do zdrowego, pięknego wyglądu. Zaczęło się od podstaw. Zanim 58-latka wzięła się za wykreślanie poszczególnych produktów ze swojego jadłospisu, musiała zastanowić się nad swoim trybem życia.

A nie ma dobrej diety bez odpowiedniej dawki ruchu, ćwiczeń i choćby regularnych spacerów na świeżym powietrzu.

Katarzyna Figura powiedziała "nie" cukrom

Figurze na pewno pomogło świeże, morskie powietrze z obowiązkową dawką jodu. Oprócz tego, na metamorfozę aktorki wpływ miało odstawienie kilku tuczących pozycji ze swojego menu.

Aktorka wykreśliła ze swojej diety białe pieczywo, a także makaron, ziemniaki, a nawet kasze. W odstawkę poszły także słodycze. Można więc powiedzieć, że kluczem do spalenia nadwyżki tłuszczów ze swojego ciała, było zaprzestanie zjadania cukrów.

Cukry, a więc węglowodany, wyleciały z diety Katarzyny Figury, a ich miejsce zajęły znacznie zdrowsze produkty. Gwiazda „Kingsajzu” postawiła na obowiązkowe warzywa i owoce, ryby, chude mięso, a także na owoce morza.

A oto efekty pracy nad sobą aktorki. Zobaczcie jak świetnie prezentuje się ostatnio aktorka!