Jakie mięso najczęściej trafia do kebabów? „Tu naprawdę mielą wszystko”
Pixabay
Newsy

Jakie mięso najczęściej trafia do kebabów? „Tu naprawdę mielą wszystko”

Polacy są wielkimi fanami kebabów. Jednak, czy wszyscy wiedzą, co naprawdę może się w nich znajdować? Ostatnie doniesienia są przerażające.
Aleksandra Zaborowska
kwiecień 27, 2021

Kebab to tradycyjne danie tureckie. Oryginalnie serwowane jest z baraniną, jednak w Polsce często spotyka się je także w wersji z innymi mięsami – zwłaszcza z kurczakiem. Reporterzy śledczych programów TVN zagłębili się jednak w szczegóły pracy polskich ubojni… Są przerażające!

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jakie mięso jest w kebabie?

Straszne okoliczności pracy w barze kebab ujawnił pan Patryk, pracownik tego typu lokalu w Warszawie. Kucharz ujawnił, że każde mięso ma taki sam kolor, kiedy się je przypiecze – niezależnie od tego, czy jest ono zepsute czy świeże. Można w ten sposób łatwo oszukać klienta, a nawet narazić go na niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. 

Zobacz także

Mięso miks w kebabie

Dziennikarze dotarli do ubojni, które stosowały groźne praktyki obróbki mięsa. Bez asysty weterynarza zabijano tam chore krowy, a następnie przerabiano je na mięso do spożycia. Często sprzedawano także mięso z krów, które już zdechły w wyniku choroby czy zaniedbań… Niestety, jak się okazało, tego typu mięso najczęściej trafia właśnie do kebabów. Jest ono najłatwiejsze do sprzedania jako tzw. „miks”.

Pracownik kebaba ujawnia jednak, że sam kiedyś zatruł się kebabem z tzw. „miksu” i ostrzega, że w typie mięsa, który przedstawiany jest np. jako wołowy, potrafi być nawet kilka różnych rodzajów mięs. Problem w tym, że pracownicy rzadko wiedzą jakie. Kucharze w „podejrzanych” lokalach z mięsem nieznanego pochodzenia ostrzegają także przed kebabami z kurczakiem, ponieważ bardzo często sami nie mają informacji o pochodzeniu mięsa, która trafia do klientów. 

„Ja tego nie jem. Boję się (...) Tu naprawdę mielą wszystko" - wypowiedział się pracownik baru z kebabami.

Macie wątpliwości co do świeżości czy składu kebaba? Pytajcie pracowników o pochodzenie mięsa bądź etykiety, które posiadały produkty przed przyrządzeniem. Jeśli personel będzie odmawiał wyjaśnień – uważajcie! Może to być jedno z miejsc, w których grozi wam zatrucie pokarmowe.

Czytaj też:

Komentarze