Najprościej byłoby skwitować takie rozważania krótko – wszelkie wątpliwości najszybciej i najdokładniej rozwieje zwykły test na COVID-19.

Oczywiście chodzi tutaj o profesjonalny test RT-PCR, test antygenowy czy też test PCR. Niestety, nie możemy z pełnym przekonaniem polecić wam choćby słynnych testów z Biedronki.

Czy można samemu zdiagnozować koronawirusa?

O tym czym są oferowane przez Biedronkę testy na przeciwciała SARS-Cov-2, pisaliśmy tutaj: "Biedronkowe" testy na COVID-19 okazały się prawdziwym hitem sprzedaży. „Tu się dziś prawie pobili i to starsi ludzie”

Jeżeli jednak w dalszym ciągu chcielibyście przeprowadzić taki test, specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki poradnik na temat jego użytkowania.

Zobacz także:

Znajdziecie go klikając w ten link: Jak prawidłowo wykonać test na COVID-19 z Biedronki? Nie pomińcie 1 kroku, bo wyjdzie niewiarygodny

Czasami jednak okoliczności nie pozwalają na szybkie wykonanie testu. Czy można na własną rękę zdiagnozować przechodzenie przez siebie choroby COVID-19?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Z jednej strony nic nie zastąpi przecież dokładnego medycznego testu.

Jeśli spojrzymy jednak na sprawę z innego punktu widzenia, dokładna obserwacja swojego ciała może przynieść określone efekty w postaci pewnych przypuszczeń.

Jeśli obserwacja swojego ciała wskazuje na objawy choroby, należy bezwarunkowo unikać ludzkich skupisk, by nie przekazać wirusa w dalszą drogę i po prostu nie zarażać innych osób.

Jakie są podstawowe objawy koronawirusa?

Poniżej przedstawimy wam dla przypomnienia podstawowe objawy choroby COVID-19:

  • Gorączka
  • Kaszel
  • Duszności
  • Bóle mięśni
  • Utrata węchu lub smaku lub obu zmysłów jednocześnie

I na tych ostatnich objawach skupmy się w tym momencie. Utrata smaku i węchu jest dużo znacznie wymiernym objawem niż trudne do zdefiniowania bóle i duszności.

Jeżeli czujecie, że coś jest nie tak z waszym powonieniem albo jeśli coś złego zaczyna dziać się z waszymi kubkami smakowymi, zróbcie sobie test smaku.

Jak zrobić we własnym domu test smaku?

Wystarczy spróbować produktów o bardzo intensywnym i zdecydowanym smaku, takich jak na przykład czosnek, cytryna i cukier, a nawet sól.

Jeżeli nie czujemy ich smaków lub czujemy je znacznie słabiej niż w normalnych warunkach, można przypuszczać, że mamy do czynienia właśnie z COVID-19.

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia dalszych szczegółów – od wysłania na specjalistyczny test, po ustalenie zasad leczenia.