Główny Inspektorat Sanitarny opublikował właśnie na rządowych stronach ostrzeżenie przed spożywaniem jednego z popularnych dań gotowych z Biedronki. W jednej z partii popularnego produktu dostępnego w całej Polsce wykryto pałeczki salmonelli.

Sanepid wykrył salmonellę w gotowym produkcie z Biedronki

Felernym produktem okazały się roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, sprzedawane w całym kraju w sklepach sieci Biedronka w opakowaniach 500 g. To właśnie w tym produkcie kontrolerzy z Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryli bakterie salmonelli.

Oto szczegóły i numer partii skażonego salmonellą produktu:

  • Produkt – Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g
  • Numer partii: 109/P1/L4/I
  • Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022
  • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE
  • Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Zobacz także:

Czym może grozić jedzenie pożywienia skażonego salmonellą?

Komunikat wystosowany przez GIS przedstawia sprawę krótko:

- Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Jeśli więc jesteście w posiadaniu tego właśnie produktu, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie i nie otwierajcie. Co prawda ryzyko zatrucia salmonellą najwyższe jest podczas zjedzenia danego skażonego produktu na surowo, to jednak dalej występuje ryzyko przeniesienia bakterii na inne produkty w kuchni.

Co zrobić, jeżeli po zjedzeniu produktu wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego? W takiej sytuacji nieunikniona jest wizyta u lekarza.

Źródło: GIS