Przygotowanie takiego płynu to zaledwie chwila. Koszt niewielki, a efekt identyczny z tym, jaki uzyskacie po użyciu drogiego płynu ze sklepu. Nadaje się nawet do delikatnych tkanin, a uzyskana miękkość i subtelny zapach z pewnością spodobają się każdej pani domu. 

Życie bez chemii jest o wiele zdrowsze 

Używając naturalnych składników z waszej kuchni, możecie stworzyć wiele produktów do prania, płukania, czyszczenia, jak również domowych kosmetyków. Są one o wiele zdrowsze i często równie efektywne jak ich sklepowe odpowiedniki. 

Szukajcie najciekawszych dla siebie rozwiązań. Jeżeli nie podoba wam się ostry zapach octu, który poleca się do płukania tkanin, wypróbujcie kwasek cytrynowy, który jest świetnym zmiękczaczem tkanin. W połączeniu z naturalnym olejkiem eterycznym sprawi, że wasze ubrania będą nie tylko miękkie, lecz również będą delikatnie pachnieć. 

Zobacz także:

Przepis na naturalny płyn do płukania tkanin z kwaskiem cytrynowym 

Składniki: 

  • 2 łyżeczki kwasku cytrynowego 

  • 8-12 kropli olejku z drzewa herbacianego lub innego olejku eterycznego 

  • 200 ml ciepłej wody 

Sposób przygotowania: 

  1. Składniki wlejcie do niewielkiej buteleczki.  
  2. Zakręćcie i potrząśnijcie, tak by się wymieszały. 
  3. Do prania dodajcie 2 łyżki stołowej tej mieszanki. 
  4. Taka mieszanka wystarczy wam na kilka prań. 

Jak przygotować domowy proszek do prania z kwaskiem cytrynowym? 

Ten proszek jest bardzo skuteczny i nadaje się do rzeczy zarówno białych jak i kolorowych. Ubrania nim wyprane będą czyste, pachnące oraz miłe w dotyku. A co najważniejsze, będziecie mieć poczucie, że używacie mniej szkodliwej chemii, która może działać alergizująco. 

Składniki:  

  • 1 szklanka boraksu 

  • 1 szklanka płatków mydlanych 

  • 0,5 szklanki kwasku cytrynowego 

  • 1 szklanka sody oczyszczonej 

  • 15 kropli ulubionego olejku eterycznego 

Wszystkie komponenty wymieszajcie ze sobą. Przygotowany proszek przechowujcie w szczelnie zamkniętym opakowaniu, np. w słoiku. Do każdego prania dodawajcie 2 łyżki tego domowego detergentu. 

Źródło: smakdnia.pl