Fabryka zamówiła kawę do produkcji kapsułek do ekspresu. Dostała pół tony narkotyków
AdobeStock
Newsy

Fabryka zamówiła kawę do produkcji kapsułek do ekspresu. Dostała pół tony narkotyków

Dostawa z niespodzianką? Pracownicy fabryki Nespresso mocno się zdziwili, gdy zajrzeli do worków z kawą.

Pomyłki zdarzają się każdemu. Ale żeby zamiast pół tony zamówionej kawy wysłać do fabryki taką samą ilość narkotyków? Ta historia wydarzyła się naprawdę, w fabryce Nespresso we Fryburgu w Szwajcarii. Poznajcie szczegóły. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dostali narkotyki zamiast kawy

Jak każdego dnia, pracownicy Nestle zatrudnieni w fabryce Nespresso we Fryburgu, rozładowywali codzienną dostawę. Można sobie wyobrazić ich zdziwienie gdy odkryli, że w zamówionych workach zamiast kawy znajduje się biały proszek nieznanego pochodzenia. Natychmiast wezwano policję na miejsce, by zbadała niepokojącą zawartość dostawy. 

Zabezpieczono cały teren wokół fabryki, a do pracy wraz z policjantami zabrali się celnicy. Orzekli, że w workach zamiast kawy znajduje się kokaina. I to w ogromnych ilościach - dostawa opiewająca na aż pół tony (pięć pełnych kontenerów) w całości składała się z narkotyków. Ich wartość jest wyceniana na 50 mln franków szwajcarskich, czyli blisko 226 mln złotych!

Wstępne dochodzenie szwajcarskiej policji wykazało, że narkotykowa dostawa pochodzi z Brazylii, a skonfiskowana kokaina jest czysta w ponad 80%. Policja dodaje, że wszystko wskazuje na to, iż narkotyki, które znalazły się w fabryce Nespresso, były przeznaczone na rynek europejski. 

 

👮💰Lundi soir dernier, la Police a saisi plus de 500 kilos de cocaïne dans une usine à Romont. La valeur de la...

Opublikowany przez Police cantonale Fribourg - Kantonspolizei Freiburg Czwartek, 5 maja 2022
Zobacz także
Oto co pewna rodzina zostawiła po sobie w KFC. Też tak robicie?

Oto co pewna rodzina zostawiła po sobie w KFC. Widzieliście kiedyś w fast foodzie taki „śmietnik”?

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go

GIS alarmuje. W gotowym daniu z Biedronki wykryto salmonellę. Sprawdźcie, czy macie to w lodówkach

Nespresso wyjaśnia aferę z dostawą narkotyków

Jeśli często korzystacie z kapsułek do ekspresu od Nespresso, uspokajamy - nie ma powodów do niepokoju. Rzecznik firmy Nestle wyjaśnił w oświadczeniu, że kawa w fabryce nie została skażona narkotykami i tym samym produkty Nespresso wytwarzane we Fryburgu są bezpieczne:

- Rzeczone substancje nie miały kontaktu z żadnym z naszych produktów ani z urządzeniami wykorzystywanymi do ich produkcji. Ponieważ dochodzenie policyjne jest w toku, nie możemy podać więcej szczegółów - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Przechwycenie tak dużej ilości narkotyków wywołało spore poruszenie w Szwajcarii. Szef regionalnej policji Marc Andrey przyznał, że to jedna z większych akcji tego rodzaju w jego kraju.

Źródło: rmf24.pl

Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci. Jadowity pająk to przy tym nic
Pixabay
Newsy
Szokujące odkrycie w bananach z popularnej sieci sklepów. Jadowity pająk to przy tym nic
Pisaliśmy, że w jednym z polskich supermarketów odkryto ostatnio jadowitego pająka, który ukrywał się w bananach. To nic przy tym, co odkryto teraz...

Donosiliśmy ostatnio o jadowitym pająku odkrytym w jednym z polskich sklepów. To nic przy tym, co odkryto w bananach w sklepach sieci Carrefour. Jak poinformowali policjanci z Komendy Stołecznej Policji, w kilku supermarketach Carrefour znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami. Chodzi o lokale znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro prasowe Carrefoura. Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów - przekazało biuro prasowe Carrefoura. Wartość narkotyków wyceniono na 30 milionów złotych. Szokujące informacje potwierdzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane - poinformowali na Twitterze. Skąd się wzięła kokaina w bananach? Póki co, nie wiadomo, jak kokaina trafiła do bananów i kto jest odpowiedzialny za przemyt. Sprawę bada policja. W rozmowie z redakcją portalu Money.pl, asp. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że akcje antynarkotykowe mają charakter operacyjny i dlatego na chwilę obecną nic więcej nie może zdradzić. To nie pierwszy taki przypadek To nie pierwszy raz, kiedy do Polski trafiają narkotyki ukryte w owocach. Takie przypadki zdarzały się już kilkukrotnie. W 2018 roku w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim, odkryto w owocach 30 kg kokainy z Ekwadoru, zaś w 2020 roku w markecie w Ostrowie Wielkopolskim, odkryto 19 kg kokainy...

Nietypowe znalezisko w transporcie kalafiorów. Pies wywęszył nielegalną kontrabandę
Adobe Stock
Newsy
Nietypowe znalezisko w transporcie kalafiorów. Pies wywęszył nielegalną kontrabandę
W transporcie przewożącym kalafiory wykryto… narkotyki! Jak do tego doszło? Cała sprawa wyszła na jaw dzięki pracy służb i ich czworonożnych pomocników.

Transporty narkotyków przeprowadzane pod pretekstem przewozu warzyw czy owoców stają się coraz częstsze. Tym razem w ciężarówce wykryto aż 150 kg marihuany, która miała zostać sprzedana za prawie 2 miliony zł. Nielegalny przemyt wykryli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Narkotyki były ukryte w specjalnej skrytce ciężarówki. Aresztowano zarówno kierowców, jak i właściciela firmy transportowej, która zleciła przewóz.  Narkotyki przemycane z Hiszpanii Głównym źródłem produkcji tego narkotyku w Europie okazuje się Hiszpania. To właśnie w tym kraju zaopatrują się także polscy dilerzy i różnego rodzaju grupy przestępcze. Chociaż służby regularnie monitorują trasy z Hiszpanii do Polski, przemytnicy wiedzą, jak ukryć towar, aby ten nie wzbudził większych podejrzeń. Okazuje się, że popyt np. na marihuanę znacznie wzrósł podczas pandemii, co jeszcze bardziej wyostrzyło czujność śledczych.  Marihuana przemycana w kalafiorach Jeden z transportów został wykryty z wyprzedzeniem i zatrzymany w okolicach Jędrzychowic w powiecie zgorzeleckim na zachodzie kraju. Oficjalnie w pojeździe znajdowało się aż 16 ton kalafiorów – służby prześwietliły jednak pojazd urządzeniem rentgenowskim, które wykryło wspomniane skrytki. Następnie pies policyjny wyczuł w samochodzie narkotyki. Znalezisko czworonoga zrobiło wrażenie także na jego panach - w skrytce pies znalazł aż 150 kilogramami marihuany! Worki były zapakowane próżniowo. Ich wartość szacuje się nawet na bagatela 2 mln złotych... Zarówno kierowcy, jak i właściciel firmy transportowej zostali aresztowani i usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemycie znacznych ilości...

Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja
AdobeStock
Newsy
Niezwykłe znalezisko w bananach w sklepie spożywczym w Jaworznie. Sprawą zainteresowała się policja
W jednym ze sklepów spożywczych w Jaworznie dokonano wstrząsającego odkrycia. Przeczytajcie, co znaleziono w zwykłych z pozoru bananach.

Do jednego ze sklepów spożywczych w Jaworznie dostarczono ostatnio banany. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w owocach tych ukryto kilka pakunków z kokainą. W sumie zarekwirowano aż 8 kilogramów tego narkotyku. Sprawę bada obecnie Centralne Biuro Śledcze. Kokaina w sklepowych bananach Owoce zostały dostarczone do sklepu spożywczego w Jaworznie w dzielnicy Ciężkowice (województwo śląskie). Banany od razu wzbudziły niepokój wśród obsługi, ponieważ zawierały dziwny pakunek. Z czasem pracownicy sklepu odkryli siedem kolejnych paczek. Sprawa została natychmiast zgłoszona do Centralnego Biura Śledczego Policji, która przekazała paczki do dalszych badań: - Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili działania na terenie województwa śląskiego, lecz z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy informacji, co do przedmiotu i zakresu wykonywanych czynności - przekazała portalowi jaw.pl, podinsp. Iwona Jurkiewicz, Rzeczniczka Prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚ). W bananach łącznie miało się znajdować około ośmiu kilogramów kokainy. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez rzecznika prasowego Komendanta CBŚP. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, postanowiono też nie udzielać dodatkowych informacji w tej sprawie: - Śledczy muszą ustalić pochodzenie tych paczek oraz ustalić do kogo zagubione paczki miały dotrzeć - donosi lokalny serwis. Jak często szmugluje się narkotyki w bananach? W czerwcu donosiliśmy o niemal identycznym przypadku, który miał miejsce w kilku supermarketach Carrefour, w których znaleziono 160 kilogramów kokainy ukrytej w paczkach z bananami. Były to placówki znajdujące się na terenie województw mazowieckiego i śląskiego. Informacje tę potwierdziło biuro...

Gigant na rynku produktów spożywczych dla dzieci przyznaje, że jego wyroby są niezdrowe
AdobeStock
Newsy
Gigant na rynku produktów spożywczych dla dzieci przyznaje, że jego wyroby są niezdrowe
Na pewno macie w domu produkty tej marki. Większość z nich okazuje się być szkodliwa dla zdrowia!

Kupując jedzenie dla swoich pociech, rodzice chcą mieć pewność, że wybrane przez nich produkty spożywcze są zdrowe i nie zaszkodzą ich dzieciom. Niedawno jednak okazało się, że firma Nestle, największy producent żywności na świecie (w tym produktów dla dzieci), przyznała się do tego, że większość jej wyrobów jest niezdrowa. Poznajcie szczegóły. Produkty Nestle szkodliwe dla zdrowia „Financial Times” donosi, że 70% produktów firmy Nestle może szkodzić zdrowiu – nie spełniają one bowiem „uznanej definicji zdrowia”. Tak wynika z prezentacji przedstawionej w tym roku osobom decyzyjnym w Nestle. Jedynie 37,5% produkowanych przez tę firmę wyrobów spożywczych spełnia normy zdrowotne. Reszta produktów nie uzyskała minimalnej punktacji w wysokości 3,5/5. Wyroby Nestle zostały ocenione według australijskiego systemu oceny żywności. Wykorzystuje się go do badań na całym świecie. „Niektóre produkty nigdy nie będą zdrowe” W badaniu sprawdzono m.in. zawartość soli i cukru w poszczególnych produktach. Część z nich w aż 99% nie odpowiada normom zdrowotnym! Chodzi tu przede wszystkim o słodycze , lody i słodkie napoje. Przedstawiciele Nestle szczerze przyznają, że w przypadku części produktów nie da się zachować norm zdrowotnych: Niektóre produkty nigdy nie będą zdrowe, niezależnie od tego, jak będziemy je zmieniać. A normy są zdecydowanie przekroczone. Na przykład, tylko jeden słodki rogalik produkowany przez Nestle zawiera tyle cukru, ile wystarczyłoby dorosłemu człowiekowi na cały dzień! Choć i tak jest nieco lepiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Przez ten czas firma Nestle zmniejszyła ilość cukru w swoich wyrobach o około 15 procent. Marki Nestle Firma Nestle produkuje żywność, kawę, słodycze, kaszki i mleko dla dzieci, napoje, a...