Od tego czasu minęło już sporo czasu, a o 55-latce słuch jakby zaginął. Gdzie podziewa się znana aktorka?

Jungowska już parę lat temu nagle zniknęła z ekranów i przestała pojawiać się w kolejnych serialowych i filmowych rolach.

Co teraz robi Edyta Jungowska?

Nowym polem działania aktorki stały się bajki dla dzieci. Pani Edyta oddała się przede wszystkim czytaniu i nagrywaniu ich dla najmłodszych.

Skąd taka decyzja? W 2010 roku Jungowska postanowiła się przebranżowić. Zafascynowana bajkami Astrid Lindgren założyła swoje własne wydawnictwo.

Zobacz także:

Tak właśnie powstało „Wydawnictwo Jung-Off-Ska”. Aktorka postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w nowoczesnym wydaniu, czyli w formie audiobooków.

„Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Bracia Lwie Serce” – te wszystkie piękne książki wydała u siebie Jungowska.

Jaka teraz wygląda Edyta Jungowska?

Wydawnictwo „Jung-Off-Ska” wciąż się rozrasta. Jak pisze pani Edyta na swojej stronie internetowej, jest wciąż otwarte na osoby, dla których wartością jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą dobrej literatury.

Nie samymi bajkami jednak człowiek żyje. Jungowska, której głównym znakiem rozpoznawczym i atutem zawsze był głos, nigdy nie należała do najszczuplejszych aktorek.

W licznych wywiadach nie ukrywała tego sama gwiazda „Na dobre i na złe”. Skutek? Aktorka imała się różnych prób zbicia wagi.

Jaki nałóg udało się pożegnać Edycie Jungowskiej?

Jak się okazało – raczej na próżno. 55-latka nadal wygląda bardzo dobrze, ale nie udało jej się osiągnąć wymarzonego wyglądu modelki.

Jungowska na koncie ma między innymi próby z tak zwaną dieta oczyszczającą. Jak przełożyło się to na stan jej zdrowia, tego do końca nie wiemy.

Wydarzyło się natomiast coś zupełnie nieoczekiwanego. Restrykcyjna dieta wymagała od 55-latki odstawienia m.in. alkoholu i papierosów.

Pani Edyta tak wzięła sobie do serca zalecenia dietetyków, że do palenia tytoniu już potem nie wróciła!