Specjaliści od zdrowia i zgrabnej sylwetki zazwyczaj są zgodni, jeżeli chodzi o zasady, na których powinno się opierać zdrowe żywienie. Przy każdej diecie słyszymy o regularności spożywanych posiłków, nawadnianiu organizmu i o regularnej aktywności fizycznej. Jest jeszcze coś, co może pozwolić uchronić nas przed tyciem. Domyślacie się co? Wie coś o tym Edyta Górniak.

Ulubiony smakołyk Edyty Górniak

Edyta Górniak udzieliła jakiś czas temu wywiadu jednemu z portali internetowych, w którym zdradziła z czym pożegnała się dla dobra swojej sylwetki. Piosenkarka od lat zadziwia nienaganną figurą. Zapału do pracy nad ciałem można jej zazdrościć! Można też wziąć po uwagę zalecenia, jakie gwiazda stosuje w swojej codziennej diecie.

Edyta Górniak otwarcie przyznaje swoje uwielbienie dla chałwy. Co prawda, fani znają gust swojej idolki i zdarzało się, że po koncertach bywała nią dosłownie obsypywana, jednak przez wzgląd na dobro sylwetki, chałwa musiała pójść całkowicie w odstawkę. 

Piosenkarka może się obecnie pochwalić zgrabnym ciałem nie tylko dzięki rezygnacji z ulubionych słodyczy. Figura celebrytki to także zasługa częstej gimnastyki i jej ukochanego tańca. Niejednokrotnie Górniak przekonywała również do pływania, które ma zbawienny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.

Zobacz także:

W walce ze zbędnymi kilogramami nie wystarczy optymizm. I choć piosenkarka zachęca do uśmiechu, odstawienie słodyczy jest równie ważne. Kolejny krok to konsekwencja. Tylko ona pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami. Aktywność ruchowa, spacery, włączenie do codziennej diety świeżych owoców i warzyw, również!

Czy warto jeść chałwę?

Chałwa, z której zrezygnowała Górniak, to bardzo słodki produkt, którego wartości odżywcze i właściwości zdrowotne są jednak w Polsce doceniane od dawna. W naszym kraju najbardziej znana jest chałwa sezamowa.

Popularność zyskała także chałwa grecka i turecka, ale także i ta pochodząca z krajów byłego Związku Radzieckiego. Wszystkie one charakteryzuje się tłustą, włóknistą, kruchą konsystencją, uzyskiwaną poprzez użycie do produkcji nasion oleistych, czyli głównie sezamu i słonecznika. Chałwa, mimo iż jest kaloryczna, zawiera kwasy tłuszczowe jedno i wielonienasycone, co wpływa na jej właściwości zdrowotne.

Można więc po nią sięgać w umiarkowanych ilościach. Zupełnie zrezygnować z niej natomiast muszą osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Jako produkt wysokokaloryczny obciąża system trawienny. Będziecie potrzebowali dużo czasu, by ją spalić!

Źródło: poradyfit.pl