Gotowanie ryżu nie wydaje się specjalnie skomplikowaną czynnością. Potrzebna jest do tego woda i odrobina soli. Przed gotowaniem warto wypłukać go z nadmiaru skrobi i to właściwie tyle. Następnym razem, gdy będziecie szykowali ryż na obiad, dodajcie do niego jeszcze 1 listek laurowy. Dodatek, który zwykle wrzucamy raczej do zupy, w tym przypadku sprawdza się doskonale - sprawdźcie, dlaczego. 

Po co dodawać liść laurowy do ryżu?

Aby ryż był smaczny, wystarczy włożyć go do garnka z wrzącą oraz osoloną wodą i  razem gotować. Czas jest tutaj zależny od efektu, jaki chcemy uzyskać, ale to nie wszystko.

Ryż będzie smakował jeszcze lepiej, jeśli do garnka wrzucicie 1 liść laurowy. Ziarenka wchłoną jego intensywny aromat i po ugotowaniu ryż będzie jeszcze smaczniejszy. Teraz wystarczy go tylko doprawić według waszych upodobań, dodać do wybranego dania albo wymieszać z sosem.

Przekonajcie się sami, jak smaczny może być ryż z tym jednym, niepozornym dodatkiem. W podobny sposób możecie wykorzystać liście podczas gotowania pierogów. Tutaj również wystarczy wrzucić ledwie 1, maksymalnie 2 sztuki do garnka, by nadać im głębszego smaku. 

Zobacz także:

Do jakich dań pasuje liść laurowy?

Aromatyczny liść laurowy to przyprawa, którą każdy z nas powinien mieć w kuchni pod ręką. Znajdziemy ją w spisie składników bardzo wielu polskich dań, które swój smak zawdzięczają między innymi liściom laurowym. Wystarczy maksymalnie kilka sztuk, żeby potrawa nabrała charakteru. Liście laurowe bardzo dobrze pasują do takich dań, jak:

  • bigos
  • barszcz 
  • zupa rybna
  • zupa kalafiorowa
  • fasolka po bretońsku
  • ryba po grecku
  • kapuśniak

Powyższa lista jest tylko przykładowa. Ze względu na intensywny aromat, liście laurowe świetnie podkreślają dania mięsne, jak gulasz, pieczeń czy bulion. Warto dodawać go do pieczonej ryby oraz potraw z dziczyzny. Liście laurowe pasują także do jarskich zup i treściwych dań jednogarnkowych.