Czy rząd otworzy ogródki w restauracjach? Rzecznik zapowiada luzowanie obostrzeń
AdobeStock
Newsy

Czy rząd otworzy ogródki w restauracjach? Rzecznik zapowiada luzowanie obostrzeń

Czy po 18 kwietnia otworzą się restauracje? Jest odpowiedź rzecznika rządu.
Katarzyna Wyborska
kwiecień 08, 2021

Wczoraj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, ze rząd zdecydował się przedłużyć trwający od 27 marca lockdown i potrwa on do 18 kwietnia włącznie. W trakcie konferencji padło wiele pytań do ministra, między innymi o kwestię zamkniętych od wielu miesięcy restauracji. Część z nich z powodu trwających cały czas obostrzeń została doprowadzona do bankructwa, a ich pracownicy stracili pracę.

Teraz rzecznik rządu Piotr Müller uspokaja, że planowane jest luzowanie obostrzeń i to już po 18 kwietnia. Sprawdźcie szczegóły.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Kiedy zostaną zniesione obostrzenia?

Trwający aktualnie lockdown miał się skończyć 9 kwietnia, jednak z powodu rekordowej liczby zakażeń i przepełnionych szpitali, rząd postanowił przedłużyć obowiązujące restrykcje do 18 kwietnia. Podobno decyzje w sprawie obostrzeń są podejmowane bardzo dynamicznie, na podstawie cotygodniowych raportów dotyczących zakażeń koronawirusem.

Piotr Müller, rzecznik rządu powiedział, że być może niedługo obowiązujące obostrzenia zostaną nieco złagodzone:

Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, że częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dot. usług na powietrzu.

Podkreślił jednak, że wszystkie decyzje dotyczące znoszenia restrykcji uzależnione są między innymi od tempa wykonywania szczepień na koronawirusa i miejsc dla chorych w szpitalach.

Zobacz także

W trakcie wywiadu padło oczywiście pytanie na temat otwierania restauracji. Rzecznik wyraził obawę, że otwarcie restauracji w tym momencie mogłoby być bardzo trudne, biorąc pod uwagę ciężką sytuację w szpitalach.

Oczywiście jednym z wariantów, który jest brany pod uwagę w zakresie odmrażania, to właśnie odmrażanie tych usług na świeżym powietrzu(…)Musimy się zastanowić, w jaki sposób zrobić to w sposób bezpieczny, byśmy nie otworzyli kolejnej fali epidemii

Obostrzenia do 18 kwietnia

Przypomnijmy, jakie są obowiązujące aktualnie restrykcje. Zamknięte są wszystkie galerie handlowe, sklepy meblowe, budowlane i ze sprzętem RTV. Ponadto zamknięto ponownie baseny, boiska i inne obiekty sportowe. Nie działają również przedszkola i żłobki, a dzieci z klas I-III znów uczą się zdalnie.

W sklepach i miejscach kultu religijnego obowiązuje też bardziej surowy limit dotyczący osób znajdujących się w środku.

Czytaj także:

Komentarze