Naleśniki to jedno z ulubionych Polaków dań na szybki i niedrogi posiłek dla całej rodziny. Sprawdzają o każdej porze dnia i możemy przygotowywać je na dziesiątki sposobów, zmieniając nadzienia i dodatki. Ważne jednak, aby same placki były puszyste i delikatne, a żeby to osiągnąć warto dodać 1 dodatkowy składnik. Dzięki temu, wyjdą tak pyszne, że nie nadążycie smażyć kolejnych porcji.

Co dodać do naleśników, aby były doskonałe?

Z serem, dżemem, miodem, a może bitą śmietaną? Niezależnie od tego, z czym podacie naleśniki, najważniejsza jest sama baza, czyli doskonałe placki. Aby zachwycały delikatną konsystencją i dosłownie rozpływały się w ustach, warto dodać do nich paczkę budyniu, który sprawi, że ciasto nabierze idealnej konsystencji i po usmażeniu stanie się wyjątkowo elastyczne i mięciutkie.

Oczywiście smak proszku jest dowolny i można tu użyć zarówno budyniu śmietankowego czy waniliowego, jak i wariantu czekoladowego czy nawet malinowego lub karmelowego. Dzięki temu nadamy masie nie tylko znacznie ciekawszy smak i mocny, piękny aromat, ale przy okazji podbijemy również kolor naleśników. Takie kolorowe placki z pewnością zrobią wielkie wrażenie, szczególnie wśród najmłodszych smakoszy.

Jak zrobić naleśniki budyniowe?

Ten przepis nie różni się zbyt mocno od klasycznej receptury, więc oprócz budyniowego proszku, potrzebne będą więc standardowe składniki, takie jak mleko, jajka i mąka. Warto też jednak dodać wodę gazowaną, która jeszcze bardziej napowietrzy i spulchni ciasto. Zobaczcie, jak zrobić najlepsze naleśniki na świecie krok po kroku i koniecznie spróbujcie w swoich kuchniach.

Zobacz także:

Przepis na naleśniki budyniowe

Składniki:

  • 2 jajka
  • 170 g mąki pszennej
  • 1 opakowanie budyniu (40 g)
  • 400 ml mleka
  • 1 szklanka wody gazowanej
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • olej do smażenia

Przygotowanie:

  1. Jajka, mleko i wodę mieszamy na jednolitą masę. Następnie dodajemy przesianą przez sito mąkę, proszek do pieczenia, budyń oraz sól.
  2. Całość miksujemy możliwie krótko, tylko tyle, aby nie było żadnych grudek. Tak przygotowane ciasto odstawiamy na około 20 minut, aby odpoczęło.
  3. Rozgrzewamy patelnię z odrobiną oleju i wylewamy na nią cienką warstwę ciasta. Smażymy, aż placki będą rumiane z obu stron.