Anna Samusionek zachwyca figurą w wieku 49 lat. Gwiazda „Na Wspólnej” od lat nie je tego produktu
ONS.pl
Newsy

Anna Samusionek zachwyca figurą w wieku 49 lat. Gwiazda „Na Wspólnej” od lat nie je tego produktu

Aktorka nie je mięsa już od kilkunastu lat! Unika także ryb i trzyma się roślinnych jadłospisów. Czy to jej sposób na wieczną młodość?
Aleksandra Zaborowska
kwiecień 13, 2021

Anna Samusionek opiera swoją dietę w większości na roślinnych przepisach. Jak sama uważa, kuchnia wegetariańska i wegańska bardziej pobudzają jej kulinarną wyobraźnię, a przy okazji pozytywnie wpływają na jej zdrowie. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dlaczego Anna Samusionek jest wegetarianką?

Chociaż aktorka nie sięga po dania mięsne, nie jest też szczególnie wybredna: nie ma problemu z żywnością, która leżała obok ryb lub mięs, jak niektórzy, bardziej zasadniczy wegetarianie. Podkreśla jednak, że człowiek wcale nie został stworzony do jedzenia mięsa i że osobiście zna wiele osób, także silnych, postawnych mężczyzn, którzy również są wegetarianami.

Gwiazda serialu „Na Wspólnej” ma tutaj wiele racji: dieta wegetariańska, a nawet wegańska (bez mięsa , ryb i nabiału) wcale nie oznacza osłabienia czy braku energii, jak uważa wiele osób. Jest ona na pewno trudniejsza do zbilansowania, jednak niezbędne składniki odżywcze takie jak tłuszcze, białka, żelazo czy wapń znajdziemy np. w bardzo wielu roślinach strączkowych.

Zobacz także

Na rynku pojawia się także coraz więcej smacznych zamienników mięsa czy nabiału, które dostępne są już nawet w Lidlach czy Biedronkach. Coraz więcej restauracji oferuje także wegetariańskie i wegańskie opcje, niektóre nawet tworzone są w oparciu wyłącznie o roślinne menu  – cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. 

Co jeść na diecie bezmięsnej?

Zdaniem Anny Samusionek, wymyślanie dań bezmięsnych pobudza wyobraźnię i zmusza do większej kreatywności w kuchni. Do ulubionych wegetariańskich dań aktorki należą m.in. makaron z warzywami, risotto z zielonymi szparagami albo pomidorowa z czerwoną soczewicą. 

Gwiazda nie odmawia sobie jednak czasem słodyczy. Stara się jednak zastępować je nieco zdrowszymi wersjami – ciasta w wersji fit piecze na mące orkiszowej lub jaglanej, a zamiast cukru używa do nich naturalnych słodzików takich jak ksylitol. Często biały cukier zamienia także na bardzo słodkie daktyle. W sezonie letnim ochota na słodycze nie jest problemem – można zajadać się świeżymi owocami bez obaw o linię i dodatkowe kalorie!

Czy na diecie wegetariańskiej można ćwiczyć?

Jak najbardziej! Podkreśla to sama Samusionek, która twierdzi, że nie przeżyłaby bez codziennej dawki ruchu. Aktorka mieszka blisko lasu, w którym regularnie biega. Często odwiedza także siłownię, która umożliwia jej intensywne treningi – Anna lubi dynamiczne ćwiczenia, które „dają wycisk”. Gwiazda wcale nie odczuwa zmęczenia czy braku energii z racji na brak mięsa w jej diecie. Jej jadłospis jest bardzo dobrze zbilansowany i zapewnia jej wszystkie niezbędne mikro i makroelementy. 

Czytaj też:

Komentarze