Kto jak kto, ale gwiazdy estrady i ekranu nieustannie motywują do działania. Zachęta do pracy nad sobą przydaje się w każdym czasie. Nie tylko wtedy kiedy część przybierze się nieco więcej kilogramów, ale  także w zwykłym okresie.

Dlaczego? Nie chodzi tylko o wygląd, którym pochwalić mogą się nasze rodzime i także zagraniczne gwiazdy. Odstawienie ciast i przekąsek, a także powrót do zdrowego żywienia to przede wszystkim wielki plus dla waszego zdrowia! 

Coś na ten temat wie także popularna aktorka - Anna Guzik. 46-latka poczuła się bardzo zmotywowana do zmiany i udało jej się schudnąć dzięki bardzo prostej diecie. Na czym polegała ta zdrowotna kuracja? 

Dieta Anny Guzik

Aktorka nie poszła na łatwiznę i nie skorzystała z popularnej wśród gwiazd diety pudełkowej, która polega na jedzeniu przygotowanych wcześniej przez firmę cateringową posiłków. Anna sama sobie gotuje, trzymając się jasnych i prostych zasad.

Zobacz także:

Dzięki temu bardzo szybko wróciła do formy po ciąży. Aktorka zdradziła, że przede wszystkim stawia na ruch fizyczny. Wcześniej bardzo długo nie ćwiczyła, dlatego powrót do aktywności sprawił, że było jej dużo łatwiej schudnąć.

Ponadto nauczyła się, by nie jeść w pośpiechu. Jedzenie w ten sposób wbrew pozorom sprawia, że można naprawdę sporo przytyć. Gdy je się w biegu, nie da się także przypilnować tego, czy jedzenie jest w ogóle zdrowe. Wówczas rzeczywiście zjada się całkiem sporo tak zwanych pustych kalorii. 

W dodatku taki sposób odżywiania się, jest bardzo zły dla układu trawiennego i może prowadzić do problemów ze zdrowiem, np. wrzodów żołądka.

Czym Anna Guzik zastąpiła makarony?

Sprytnym trikiem, który pozwolił Annie Guzik na redukcję niepotrzebnych kalorii było także zastąpienie makaronów pszennych kaszami. Gryczana, jęczmienna, proso, jaglana czy też bulgur - co prawda nasi przodkowie raczej nie dysponowali tak szerokim wyborem jak Guzik dzisiaj, to jednak na pewno byliby dumni z powrotu do kulinarnych tradycji przez osoby odchudzające się.

Anna Guzik pilnuje także, by się wysypiać. Sen to najlepszy sposób na piękną cerę i smukłą sylwetkę! Aktorka dobrze wie, że gdy człowiek jest wyspany to ma o wiele więcej energii do działania i lepszy humor oraz mniejszy apetyt. Z kolei niewysypianie się prowadzi do wilczych napadów głodu i sprzyja dodatkowym kilogramom.