Znany przede wszystkim z roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat wg Kiepskich”. Aktor wziął się za siebie jednak już jakiś czas temu. Grabowski zasiadał ostatnio  w gronie jury programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

W pełnym blichtru świecie tańca nie wypadało wyróżniać się z tłumu zanadto korpulentną sylwetką. Wiedział o tym Grabowski i w krótkim czasie zdołał zrzucić aż 42 kg. Przez wiele lat zmagał się z nadwagą. Ta z kolei doprowadziła do problemów z biodrami.

Jak schudł Andrzej Grabowski?

W końcu jednak pan Andrzej postanowił zmienić swoje nawyki żywieniowe po tym, jak alarmowy sygnał wysłała mu nie tylko wskazówka na wadze, ale także i zdrowie. Grabowski coraz bardziej zaczął uskarżać się na bóle kolan. Odpowiednie podejście do odżywiania w jego przypadku to jednak nie wszystko. Wiele dobrego zrobiła także operacja zmniejszenia żołądka.

– Kilka lat temu moje życie wyglądało zupełnie inaczej przyznaje. Zacząłem tracić nad tym kontrolę –wyznał aktor w jednym z wywiadów.

Andrzej Grabowski zachęca do odchudzania

Jak przyznał 70-latek w rozmowie z mediami, taki zabieg sprawił, że po wilczym apetycie nie było już śladu. Aktor nie owijał w bawełnę i otwarcie przyznał:

Zobacz także:

– Jestem po operacji zmniejszenia żołądka i jem niedużo. W sumie zrzuciłem 42 kg, ale nadal ważę sto kilo. Jak widać, sprawdza się dieta zalecana kiedyś przez Wojciecha Młynarskiego: mniej żryć - powiedział 70-latek.

Po sukcesie w swojej metamorfozie serialowemu Kiepskiemu nie pozostało nic innego, jak zachęcać do pracy nad sobą innych. Aktor zrobił to w kampanii społecznej na rzecz walki z otyłością „W nowym kształcie”.

Grabowski zachęcał w klipach promocyjnych do tego, by nie lekceważyć problemów wynikających z wzrostu wagi, tylko podjąć odpowiednie kroki, których nie należy się wstydzić. Do tego należy choćby właśnie operacja bariatryczna.

Zobaczcie sami, jak prezentuje się ostatnio Andrzej Grabowski: