Znamy ją z ,,Czterdziestolatka”, ,,07 – zgłoś się" i ,,Wielkiej majówki”. Pamiętamy z roli Nicoletty w ,,Komediantce” i Walentyny w ,,Botoksie”. Podziwiamy za nienaganny, wciąż młody wygląd, idealną sylwetkę i zastanawiamy się: jak ona to robi? Aktorka z okazji 68. urodzin zdradziła swoją tajemnicę młodości.

Dieta oczyszczająca Szapołowskiej trwa 3 dni

Z okazji urodzin, gwiazda udzieliła wywiadu redakcji GS24. Wyznała w nim, że 3-dniowa głodówka, która urządza sobie czasami, to sekret młodości, który zna od babci. Polega na całkowitym odstawieniu jedzenia i dostarczaniu sobie tylko płynów, w postaci tajemniczej mikstury.

Od czasu do czasu stosuję trzy dni głodówki. Piję wtedy tylko wodę z odrobiną miodu i pieprzu cayenne. Biorę dużą butelkę mineralnej, dodaję trzy łyżki miodu i wsypuję pół torebki pieprzu, po czym potrząsam to wszystko. Wypijam takie dwie butelki dziennie, nic więcej. Pieprz cayenne powoduje, że płuca się oczyszczają. To dla mnie ważne, bo sporo palę. W czasie diety oczyszczającej odstawiam jednak papierosy. Poza tym dużo chodzę. Piję swoją miksturę, spaceruję, piję, spaceruję, i tak w kółko.

Skorygowała też swoją dietę i ograniczyła jedzenie produktów mącznych. Podkreśla jednak, że nie zrezygnowała całkowicie z bułek i makaronu, a zmniejszyła ich ilość o 70%. 

Długo się zastanawiałam, dlaczego źle się czuję. Pod okiem dietetyka odstawiłam gluten i wtedy mój organizm mnie zaskoczył. Poczułam się zupełnie inaczej

Czy dieta działa? Oceńcie sami. Tak można wyglądać mając 68 lat:

Zobacz także:

Szapołowska: „Człowiek starzeje się od kręgosłupa”

Oczywiście tajemnicą młodego wyglądu i szczupłej sylwetki gwiazdy nie jest jedynie 3-dniowa głodówka. Szapołowska od pewnego czasu także ćwiczy pod okiem mistrza kick-boxingu, Przemka Salety. W ćwiczeniach zwraca uwagę na wzmacnianie mięśni brzucha i kręgosłupa.

Mam swoją dietę, swój sposób na wzmacnianie się i oczyszczanie organizmu z toksyn. Już dawno zrozumiałam, że człowiek starzeje się od kręgosłupa. Dlatego trzeba ćwiczyć kręgosłup, przede wszystkim mięśnie brzucha. Kiedyś miałam tak straszne bóle, że dosłownie się czołgałam. Nie chciało mi się żyć

Aktorka także rano biega, a popołudniami ćwiczy boks. Pani Grażyna zdradziła także co tak naprawdę jest potrzebne kobiecie, by była w dobrej formie i wyglądała jak ona – zjawiskowo.

Świeże powietrze, trochę gimnastyki, trochę seksu, trochę książki, trochę przespanych nocy...

Źródło: GS24