10-latka z MasterChefa z ciętą ripostą do Ani Starmach. Wytknęła jej brak umiejętności
ONS.pl
Newsy

10-latka z MasterChefa z ciętą ripostą do Ani Starmach. Wytknęła jej brak umiejętności

Silne emocje udzieliły się jednej z uczestniczek MasterChefa Junior, która zdecydowanym tonem odpowiedziała Ani Starmach. 10-latka wytknęła jurorce brak odpowiednich kompetencji.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 20, 2021

MasterChef Junior to kulinarny program telewizyjny dla młodszych kucharzy. Jego formuła jest oparta na brytyjskim show o tej samej nazwie. Z grona uczestników podczas castingów wybiera się finałową czternastkę, która bierze udział w nagraniach programu. Nad pracą czuwają specjaliści najlepsi w swojej dziedzinie: Anna Starmach, Michel Moran oraz Magda Gessler. W Polsce program jest emitowany od 2016 roku. W ostatnim programie 10-letnia Lena zaskoczyła widzów i jurorów emocjonalną wypowiedzią. Odważyła się skrytykować Anię Starmach!

Zobacz także

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Słodkie wyzwanie 

W ostatnim odcinku uczestnicy mieli za zadanie odtworzyć trudny słodko-kwaśny monodeser z sezamkiem, wcześniej wykonany przez gościa programu, mistrza cukiernictwa Krzysztofa Kopcińskiego. Każdy z zawodników otrzymał recepturę przyrządzenia danej słodkości, ale i tak stanowiło ono prawdziwe wyzwanie. Zwycięzcy poprzedniej konkurencji  podczas przygotowań mogli liczyć na wsparcie ze strony Ani Starmach.

Cięta riposta 10-letniej uczestniczki 

Każde zadanie kończy się degustacją przygotowanych dań. Podczas testowania jurorzy sprawdzają jakość zaserwowanej potrawy, a także wymieniają się uwagami. Podczas próbowania deseru 10-letniej uczestniczki, Ania Starmach przyznała: „Tak się zastanawiam, bo nie wiem tego, czy gdybym ja dostała przepis szefa po raz pierwszy, to czy umiałabym go idealnie odtworzyć. Prawdopodobnie nie”. Lena Góra zdecydowanie odpowiedziała jurorce: „No wie pani, pani jest jedyna, ale pani właśnie jak pomagała pani Stasiowi i Oliwce, to pani szefa cały czas wołała, no bo pani nawet tego nie wie, a jest pani kucharką”. Na tak ciętą ripostę ze strony młodej zawodniczki, wszyscy zareagowali śmiechem. Trzeba przyznać, że 10-latka ma charakter.

Zadania w programie 

MasterChef Junior ma za zadanie wyłonić talenty wśród najmłodszych amatorów gotowania. W telewizyjnym show mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Walczą o tytuł Mistrza Kuchni Juniorów. Na zwycięzcę batalii czekają atrakcyjne nagrody, więc rywalizacja jest zacięta, ale wszystko przebiega w miłej atmosferze.

Uczestnicy show przygotowują różnego rodzaju dania oraz słodkości w różnych konkurencjach. Program ma im umożliwić rozwój, ale i dać szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Z tego też powodu zadania nie tylko testują zdolności kulinarne młodych uczestników, ale też sprawdzają ich uwagę i kreatywność. To świetna przygoda na małych kucharzy, gdzie mogą sprawdzić się pod czujnym okiem ekspertów. 

Czytaj także:

Komentarze