W życiu każdej kobiety przychodzi moment, w którym niemal z dnia na dzień zaczyna przybywać nam kilogramów. I nawet te, które nigdy nie narzekały na problemy z wagą, zaczynają zauważać różnicę. Jakby tego było mało, upływające nieubłaganie lata widać również po twarzy, na której pojawia się coraz więcej zmarszczek. Ten fakt nierzadko załamuje, ale jeszcze częściej jest motywacją do zadbania o swój wygląd, styl życia i sposób odżywania.

Majce Jeżowskiej nie trzeba było tego dwa razy powtarzać. Kiedy zauważyła pierwsze oznaki starzenia, postanowiła wywrócić całe swoje życie do góry nogami. Już od 11 lat jest na diecie wegetariańskiej!

Majka Jeżowska na diecie

Badania dowodzą, że na diecie wegetariańskiej można dużo schudnąć i znacząco oczyścić swój organizm. To właśnie te cele przyświecały Jeżowskiej, kiedy na nią przechodziła. W efekcie piosenkarce udało się schudnąć aż 15 kilogramów! Bezmięsna dieta na przestrzeni lat przyciągnęła jednak o wiele więcej gwiazd. Poddały się jej między innymi Joanna Krupa, Małgorzata Rozenek-Majdan, a nawet Magda Gessler!

Wegetarianizm

Wegetarianizm to dieta, która zakłada całkowite wyeliminowanie z jadłospisu mięsa oraz jego pochodnych. Według lekarzy nie szkodzi ona zdrowiu - wręcz przeciwnie, ma na nie bardzo pozytywny wpływ. Badania pokazują, że osoby, które całkowicie odstawiły mięso, zdecydowanie rzadziej chorują. Nadciśnienie, otyłość, cukrzyca czy choroby układu krążenia, praktycznie ich nie dotyczą.

Zobacz także:

Zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców, przy jednoczesnej eliminacji mięsa, bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Spożywanie produktów bogatych w błonnik, witaminę C i flawonoidy zmniejsza bowiem ryzyko zachorowania na raka, ale również chroni nas przed wszelakimi infekcjami.

Właściwie zbilansowana dieta wegetariańska może więc przynieść mnóstwo korzyści. Nie bez powodu jest uważana za jedną z ulubionych sposobów żywienia wielu gwiazd. Wybierana jest jednak nie tylko z uwagi na odchudzające i zdrowotne właściwości. Korzystają z niej również przeciwnicy zabijania zwierząt.

Źródło: kobieta.interia, zywienie.abczdrowie.pl