Szkło w słoikach z przetworami, to bardzo niebezpieczna niespodzianka, która można czasem znaleźć w jedzeniu. W przypadku odkrycia szkła nie należy wyjmować fragmentów, tylko wyrzucić cały słoik, a sprawę zgłosić do sprzedawcy, producenta lub instytucji zajmującejh się kontrolą jakości żywności sprzedawanej w sklepach. Tak się stało w przypadku wiórków buraczanych firmy „Victus”

Buraczki pasteryzowane „Vickus” wycofane ze sprzedaży

W tym przypadku to klienci zaalarmowali, że w słoikach z burakami znajdują się fragmenty szkła. Główny Inspektor Sanitarny podjął działania wycofania produktu z rynku i monitoruje proces wycofywania prowadzony przez producenta. Na oficjalnej stronie GIS możecie przeczytać:

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej.

Jakiego produktu dotyczy ostrzeżenie o niebezpiecznej żywności?

Szczegóły produktu wycofywanego ze sprzedaży:

  • Nazwa produktu: Buraczki pasteryzowane wiórki á 420 g
  • Numer partii: 25.08.2022/A
  • Data minimalnej trwałości: 25.08.2022
  • Producent: VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. J. 98-355 Działoszyn, ul. Sadowska 10

Podjęcie działania producenta i zalecenia dla klientów

Firma Victus Mielczarek i Kowalska Sp. j. poinformowała już swoich odbiorców o konieczności wycofania ze sklepów wskazanej partii towaru. Jednocześnie Główny Inspektor Sanitarny monitoruje sposób przeprowadzenie tego procesu. GISzalecił klientom, żeby nie spożywali kupionego produktu:

Zobacz także:

- Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie.

Dlaczego nie należy jeść produktów z odkrytymi fragmentami szkła?

Żywność, w której odkryliście drobinki szkła, należy wyrzucić w całości. Nie przeglądajcie jej, nie wybierajcie szkła i zdecydowanie nie jedzcie pozostałej części. To dlatego, że nie wszystkie fragmenty odnajdziecie. Istnieje niebezpieczeństwo połknięcia żywności zawierającej ostre okruchy, które mogą być bardzo niebezpieczne dla narządów przewodu pokarmowego i spowodować krwawienia wewnętrzne.

Źródło: gov.pl