Magda Gessler regularnie zadziwia cenami w swoich restauracjach. Choć dawno powinniśmy być do tego przyzwyczajeni, gwiazda „Kuchennych rewolucji” wciąż daje nowe nowe powody do zdziwienia.

Jeszcze niedawno pisaliśmy o schabowym za 64 złote w restauracji „U Fukiera”, którą prowadzi Magda Gessler. Teraz kontrowersje wzbudza z kolei tort, który można kupić w jej cukierni „Słodki Słony”.

Ceny organizacji komunii coraz wyższe

Co roku w maju gorącym tematem są komunie, a dokładniej koszty, jakie ponoszą rodziny dzieci. Organizacja tego wydarzenia jest z roku na rok coraz droższa - szczególnie, jeśli rodzice decydują się wyprawić dziecku wystawne przyjęcie w lokalu z obiadem, tortem, dekoracjami oraz oczywiście drogimi prezentami. Do tego wszystkiego, w przypadku dziewczynek, nierzadko dochodzi droga kreacja, stylizacja fryzury u fryzjera, a nawet makijaż!

Zobacz także:

„Rynek komunii” jest prawie równie dochodowy, co organizacja ślubów. Nie dziwi więc, że ceny są tak wysokie - w końcu rodzice zapłacą każdą cenę za uśmiech na twarzy swojego dziecka. Czy z takiego założenia wyszła Magda Gessler, która sprzedaje rekordowo drogie torty komunijne? 

Tort na komunię od Magdy Gessler za 900 zł 

W cukierni „Słodki Słony”, którą prowadzi Magda Gessler, można kupić kilka rodzajów tortów na komunię. Co ciekawe, restauratorka nie sprzedaje tych ciast na wagę, tak jak większość cukierni. Zamiast tego, można u niej kupić… porcje tortu. Pracownica cukierni zdradziła cenę tych słodkości w rozmowie z portalem Plotek.pl:

— Porcja tortu jest w cenie od 35 do 41 zł, w zależności od smaku. Porcje są duże (...). Dekoracja jest dodatkowo płatna. - Robimy je ze świeżych kwiatów lub owoców. 20-porcjowy tort z dekoracją będzie kosztował dodatkowo 200 zł więcej.

Można więc policzyć, że 20 najtańszych porcji z komunijną dekoracją będzie kosztowało 900 zł. Decydując się na najdroższą opcje, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 1040 zł za tort na komunię! Myślicie, że znajdą się chętni na takie luksusowe wypieki? 

Źródło: plotek.pl