Heidi Montag to amerykańska piosenkarka znana z show nadawanego w telewizji MTV, „Wzgórza Hollywood”. Na pewien problem stosuje nietypową dietę, która wzburzyłaby wielu lekarzu – je surowe mięso. Jak to tłumaczy?

Po co jeść surowe mięso?

Niektórzy na pytanie, po co jeść surowe mięso odpowiedzieliby mając na myśli tatar: „bo jest smaczne”. Jednak poza tatarem przygotowanym z wysokiej jakości wołowiny i sushi z dodatkiem surowych ryb wybranych gatunków, ludzie raczej nie jadają surowego mięsa zwierząt.

Inaczej jest w przypadku amerykańskiej piosenkarki Heidi Montag. 36-latka zajada się surowymi podrobami:

- Narządy zwierząt są bardzo odżywcze — powiedziała gdy zapytano ją o jedzenie surowego mięsa.

W rozmowie z magazynem „People” zdradziła jednak, że nie robi tego z powodu smaku surowego mięsa. Choć ma już jedno dziecko, od półtora roku próbuje ponownie zajść w ciążę, ale dotychczas bez rezultatu. W ten nietypowy sposób celebrytka próbuje poprawić swoją płodność.

Zobacz także:

Nie skarży się jednak na swoją nową dietę:

- Jestem chętna, by próbować nowych rzeczy. Surowe narządy zwierząt to wspaniałe źródło składników odżywczych!

Czy jedzenie surowego mięsa jest zdrowe?

Niestety taka dieta może powodować zagrożenie zdrowotne. Powodem są różne choroby zwierząt hodowlanych, które po spożyciu niepoddanego obróbce cieplnej mięsa, przenoszą się na ludzi. Zjedzenie surowego mięsa może wywołać różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a także poważne, trudne do leczenia choroby.

Mięso najczęściej jest zainfekowane bakteriami:

  • Escherichia coli
  • Salmonella
  • Listeria
  • Campylobacter

Zjedzenie surowego zakażonego bakterią escherichia coli wywołuje na przykład zaburzenia ze strony układu pokarmowego i moczowego. Może pojawić się biegunka, ale także choroby nadnerczy lub zespół hemolityczno-mocznicowy.

W surowej wieprzowinie największym zagrożeniem dla człowieka są pasożyty, takie jak włosień czy tasiemiec uzbrojony. Włosień, to jeden z najgroźniejszych dla człowieka pasożytów. Wywołuje chorobę włośnicę, która ma bardzo ciężki przebieg i może prowadzić do śmierci. Z kolei tasiemiec uzbrojony wyniszcza organizm, powoduje anemię, biegunki, zaparcia, wychudzenie.

Źródło: msn.com, medonet.pl