Vera Wang to najbardziej pożądana projektantka sukien ślubnych na całym świecie. W jej kreacjach poszły do ołtarza gwiazdy takie jak Kim i Khloe Kardashian, Victoria Beckham, Mariah Carey, Ivanka Trump czy Alicia Keys.

Wang urodziła się w Chinach, ale szybko przeniosła się do USA, aby studiować historię sztuki i rozwijać karierę w branży modowej. Utalentowana Vera pracowała w kultowym magazynie „Vogue” w Nowym Jorku, a także jako projektantka w domu mody Ralpha Laurena. 

Tajemnica młodości Very Wang

Wielu internatów zachwyca się jednak nie tylko talentem projektantki, ale także jej niezwykłym wyglądem. Wang, która w czerwcu skończy już 72 lata, zupełnie nie przypomina starszej pani! Artystka zachwyca nie tylko figurą, ale także gładką, piękną cerą, którą rzadko ozdabia makijażem.

Pytana o swój niesamowity wygląd projektantka odpowiada dość nietypowo:

Zobacz także:

- Praca, sen, koktajl z wódką i niewiele słońca

- Po czterech czy pięciu uciążliwych dniach ze spotkaniami na Zoomie nie ma nic lepszego niż koktajl z wódką i miska pełna czipsów.

Chociaż praca i wódka jako składniki przepisu na sukces podane są prawdopodobnie żartobliwie, ten ostatni ma w sobie bardzo wiele prawdy. Unikanie słońca i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych w kremach to absolutna podstawa azjatyckich rytuałów pielęgnacyjnych. Promieniowanie słoneczne znacząco przyspiesza starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Vera Wang: wódka to mój znak rozpoznawczy

Projektantka naprawdę lubi wódkę i pije jej dużo. Jej ulubiona wódka pochodzi z Polski, a Wang weszła nawet we współpracę z marką Chopin i sygnuje swoim nazwiskiem limitowaną edycję tego trunku. Tak mówi o wódce:

stała się moim znakiem charakterystycznym, moim podpisem. Wydaje ci się, że każda wódka smakuje tak samo, ale tak naprawdę nie jest. Nie tylko pod względem smaku, ale także tekstury i aromatu - wszystkie są zupełnie inne.

Jeśli chodzi o jej wygląd, warto jednak podkreślić, że Vera Wang przez wiele lat korzystała z pomocy trenera personalnego i zawsze uprawiała dużo sportów, a także trenowała łyżwiarstwo figurowe. Chociaż lata temu urodziła dwie córki, bardzo szybko wróciła do formy sprzed ciąży i zawsze utrzymywała zdrowy tryb życia.