WSP „Społem" to firma z ponad 100-letnią historią. Jej kultowy produkt zna chyba każdy. To słynny Majonez Kielecki, jajeczny sos, który nie ma sobie równych.

Firma produkuje także musztardy np. czeską. Właśnie poinformowała klientów, że nie będzie już wytwarzać popularnej musztardy rosyjskiej. O co tutaj chodzi? Fanów smaku musztardy rosyjskiej chcielibyśmy jednak uspokoić.

Nowy produkt w asortymencie WSP „Społem”

Producent majonezu kieleckiego, poinformował klientów na swoim Facebooku, że od 1 kwietnia nie będzie już produkował musztardy rosyjskiej. Ten krok podyktowany jest sugestiami klientów:

- Przychylając się do sugestii konsumentów podjęto decyzję, aby od tego momentu nosiła ona określenie „ostra”. Jej licznych sympatyków pragniemy przy tym zapewnić, że sam produkt pozostanie niezmieniony.

WSP „Społem” zapewnia klientów, że w produkcie zmieni się jedynie nazwa. Inne jej walory, tj. smak, a także naturalne składniki użyte do wytworzenia musztardy, nie ulegną zmianie. Tak wytwórca uzasadnia nową nazwę, którą dostanie ostry sos:

Zobacz także:

- Nowa nazwa w sposób bezpośredni nawiązuje do charakteru produktu – to doskonale dopasowany i uzupełniający się duet intensywnego aromatu ziół i zdecydowanego smaku grubo mielonej czarnej gorczycy. Podobnie jak inne Musztardy Kielecka, także i „ostra” jest przygotowywana wyłącznie na bazie naturalnych składników – wody, octu spirytusowego, gorczycy, cukru, soli i przypraw. Jej intensywność i pikantność zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia smakoszy. Doskonale podkreśli smak zarówno pieczonych mięs, jak i sałatek. Sprawdzi się także jako dodatek do grillowanych dań i serów pleśniowych - czytamy w oświadczeniu firmy.

W WSP „Społem” wszystko zaczęło się od… mydła

Nie wszyscy znają producenta kultowego polskiego majonezu. A to firma z tradycjami i bogatym portfolio. Pierwszym produktem wytworzonym w przedsiębiorstwie, które działa do dziś, było szare mydło. Działo się to w 1920 r. Zanim zakład zaczął zaopatrywać stoły Polaków, produkował w międzyczasie świece, proszki do prania, pastę do podłóg czy bibułki na papierosy.

Dopiero 10 lat po powstaniu, w 1932 r. w zakładzie ruszyła produkcja octu, a także musztard. Przed II wojną światową zaczęto także produkcję kostek bulionowych, koncentratów i przypraw ziołowych, które od razu stały się konkurentem dla słynnej przyprawy Maggi.

Pierwszy słoiczek  kultowego Majonezu Kieleckiego pojawił się w sklepach w 1959 roku. Był to jednocześnie pierwszy majonez wytwarzany w Polsce w sposób przemysłowy. Dziś firma ma w asortymencie majonezy, musztardy, ketchupy, chrzany i sosy do mięs i serów.

Źródło: wspspolem.com.pl