Zgubić dwa zbędne kilogramy może być dla niektórych wyczynem, a zrzucenie aż osiemdziesięciu to już prawdziwy sukces. Tak spektakularnej metamorfozy dokonał Olaf Lubaszenko.

Kariera Olafa Lubaszenki

Olaf Lubaszenko ukończył studia w Wyższej Szkole Komunikowania w Warszawie. Na ekranie zadebiutował już w wieku 14 lat w serialu “Życie Kamila Kurtana”. W 1991 roku zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Jest nie tylko aktorem filmowym czy teatralnym, ale i także producentem, reżyserem, prezenterem oraz konferansjerem. Jest znany z filmów takich jak “Psy”, “Sztos”, “E=mc2” bądź “Sfora”. Aktor bierze udział w wielu projektach, programach telewizyjnych czy też dubbingach znanych bajek. Na swoim koncie ma również wiele nagród, będącymi uwieńczeniem pracy aktorskiej i reżyserskiej. 

Olaf Lubaszenko schudł 80 kilogramów 

U Lubaszenki zdiagnozowano cukrzycę typu II, która w głównej mierze była przyczyną znacznej nadwagi, z jaką aktor mierzył się od wielu lat. Nadprogramowe kilogramy spowodowały również inne poważne schorzenia czy choroby. Stwierdzono u niego nadciśnienie, problemy z żołądkiem, a także depresję. Ta ostatnia była gwoździem do całej sprawy z nadwagą. Olaf Lubaszenko poprzez swoją tuszę zaczął coraz częściej zamykać się w domu, nie spotykał się ze znajomymi, a czas poświęcał na oglądanie telewizji czy czytaniu książek. Całkowicie wycofał się z życia publicznego, gdyż nie czuł się dobrze we własnym ciele poprzez dolegliwości związane z tymi kilogramami. 

Próba walki z chorobą

Poprzez złe samopoczucie związane z otyłością i depresją, aktor podjął decyzję o przejściu operacji zmniejszenia żołądka. Miało to być rozwiązaniem problemu, jednak Olaf Lubaszenko w ostatnim momencie zrezygnował z zabiegu oraz podjął się samodzielnej walki ze swoją tuszą. Jak sam przyznał Lubaszenko, te dwie choroby były równomierne, ale to depresja wraz z cukrzycą była przyczyną znacznego wzrostu wagi. W krytycznym momencie, waga aktora wskazywała nawet 165 kilogramów, co było poważnym zagrożeniem dla jego życia.

Zobacz także:

Eliminacja lubianych produktów

Olaf Lubaszenko zmuszony problemami, z jakimi borykał się poprzez nadwagę, a także depresję, która spowodowała zaszycie się w domowym zaciszu, podjął się walki ze swoimi słabościami. Swoją spektakularną metamorfozę zawdzięcza wykluczeniu produktów z codziennej diety. Lubaszenko wyeliminował wszelkie słodkie napoje, które uwielbiał i ciężko mu było z nimi się rozstać. Przestał pić colę oraz soki. Dzięki temu z czasem udało mu się zrzucić nadprogramowe kilogramy, a dziś może cieszyć się świetną formą i lepszym zdrowiem.