Mówiąc o wypadkach, z reguły myślimy o zdarzeniach mających miejsce na ulicy, na przejściu dla pieszych czy podczas wyprawy rowerowej. Tymczasem najwięcej wypadków, z jakimi ludzie mają do czynienia, zdarza się w domach.

W łazience możemy się poślizgnąć, w salonie, spaść z drabiny wieszając żyrandol, a w kuchni może nas spotkać cała masa nieszczęść. O niektóre sami się prosimy, jak ta Brytyjka, która do gotowania jajka użyła mikrofalówki.

Jak nie gotować jajka w mikrofalówce? Przekonała się o tym Chantelle Conway

25-letnia Brytyjka postanowiła wypróbować trik, który znalazła na TikToku. Pokazywał jak w 90 sekund ugotować jajko w koszulce. Metoda polegała na tym, że do kubka z wodą, należało wbić całe jajko, wstawić do mikrofalówki i poczekać aż się ugotuje.

Na początku wszystko szło zgodnie z planem, do momentu, gdy amatorka jajka w koszulce otworzyła drzwiczki kuchenki i zajrzała do środka. Na domiar złego zbliżyła do jajka zimną, metalową łyżkę, chcąc wyjąć nią ugotowane danie. W tym momencie jajko eksplodowało i wrzące fragmenty wystrzeliły w kierunku jej twarzy i szyi:

Zobacz także:

- To był najgorszy ból, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem w moim życiu, a miałem dwa naturalne porody.

- Czułam się tak, jakby ktoś ciągle przykładał mi do twarzy palnik i byłam przekonana, że cała twarz mi się spaliła.

25-latka była pomimo bólu na tyle przytomna, że opłukała twarz zimną wodą. Lekarze ze szpitala, do którego ostatecznie trafiła stwierdzili, że uratowało ją to przed poparzeniem trzeciego stopnia.

Poparzona dziewczyna nagłaśnia swój przypadek

Gdy tiktokerka nieco doszła do siebie zdecydowała, że opowie o tym zdarzeniu w Internecie. Chciała przez to dotrzeć do innych, którzy jak ona poszukują sposobów na uproszczenie sobie pracy i bezmyślnie powtarzają nawet niebezpieczne triki:

- To było głupie, że zdecydowałam się na ten eksperyment. Mam nadzieję, że ludzie, którzy usłyszą, co mam do powiedzenia i na mnie popatrzą, nigdy się na to nie zdecydują.

@chantelleconway2020 #duet with @daftcootme #fypシ #foryou #eggexplosion #dontdoit #feelfreetoshare #goviral ♬ original sound - Ashleigh Bain

 

Proces gojenia ran był długi. Przez cały ten czas Brytyjka dokumentowała go i pokazywała na swoim profilu na TikToku zdjęcia z kolejnych etapów gojenia ran. Poparzony naskórek zaczął pękać i łuszczyć się, odchodząc wielkimi płatami od twarzy:

- To już końcowy etap, moja spalona twarz zrzuca skórę jak wąż. Teraz nie odczuwam już wielkiego bólu, jednak twarz bardzo mnie swędzi, a wewnątrz nosa i ust nadal mam wrażenie, że w ogóle nie ma naskórka, tylko „żywe mięso”.

Rany, jakie odniosła nie tylko są fizyczne. Kobieta bardzo zraziła się nie tylko do dań z  jajek, jak i do korzystania z kuchenki mikrofalowej.

Do tego na jej nowy wygląd, bardzo źle reaguje młodsza córka:

- Pewnego dnia powiedziała mi, że nie lubi mojej twarzy i łamie mi to serce.

Matka zastanawia się też, czy dziecko jedyne nie poznaje jej, czy także boi się patrząc jej w twarz.

Teraz wszyscy, którzy śledzą konto Chantelle Conway wiedzą, jak nie gotować jajek. Lepiej używać zwykłej kuchenki i nie upraszczać czynności, które i tak są proste, jak ugotowanie jajka w koszulce.

Źródło: nypost.com, tiktok.com