Monika Brodka, jak wielu polskich artystów bardzo aktywnie włączyła się do pomocy, po tym gdy ukraińskie miasta zwróciły się do Polaków z prośbą o pomoc. Jedni dla uciekinierów z kraju ogarniętego wojną udostępniają swoje domy.

Jeszcze inni pomagają robiąc to, co potrafią najlepiej: organizują koncerty, z których dochód przekazują ukraińskim sąsiadom. Każdy sposób na pomoc jest dobry o ile wsparcie trafia do potrzebujących i nie jest jeszcze jedną metodą na zdobywanie sławy

Monika Brodka chce gotować dla uchodźców z Ukrainy

Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, jest znana swoim fanom z jeszcze jednego talentu: świetnie gotuje. 34-latka od kilku lat na swoim Instagramie prowadzi bloga kulinarnego, na którym dzieli się pomysłami na szybkie dania z prostych składników, czasem nawet resztek, które znajduje w lodówce.

Jej kuchnia jest zdrowa, pełna warzyw i owoców, a propozycje dań ciekawie zakomponowane i podane. Brodka gotuje w domu i podczas podróży po świecie. Przygotowuje dania dla siebie i dla swoich przyjaciół.

Zobacz także:

W czasie konfliktu zbrojnego na Ukrainie, widząc koczujących na granicy uchodźców uciekających przed wojną, wpadła na pomysł pomocy, jaką może zaproponować. Chce pojechać na granicę polsko-ukraińską i karmić głodnych zmarzniętych ludzi czekających na przejściu. Potrzebowała tylko food trucka, w którym mogłaby przygotowywać i wydawać żywność:

- Kto wypożyczy food trucka? Na granicy po stronie ukraińskiej są setki głodnych i zmarzniętych ludzi. Chętnie ugotujemy dla ludzi na granicy! Potrzebujemy tylko furę.

I dodała:

- Kochane gastro ludki. Pomóżcie! Piszcie do mnie. Organizujemy ekspedycje, żeby nakarmić ludzi na granicy!

Pod jej apelem od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy:

- Chętnie dołączymy do pomocy, mamy dobrze wyposażonego FT i dodatkowo chłodnię/mroźnię w którą mieścimy kilkaset kg jedzenia.

- Cześć, mamy food trucka i chętnie wyślemy na misję, prosimy o kontakt.

Ci polscy artyści także zaczęli organizować pomoc. Pomagają jak tylko się da

Z jedzeniem na Ukrainę wybiera się też aktor, Wojciech Zieliński

- Przepraszam moich braci z Ukrainy, że zrobię im kanapki z białego pieczywa, którego z zasady nie pochwalam. Przepraszam moich przyjaciół z Ukrainy za tę część świata, dla której "klapki od Gucci" są ważniejsza niż ludzkie życie.

Większość polskich celebrytów przystąpiła do masowej akcji szykowania dla uciekinierów mieszkań. Joanna Jabłczyńska przygotowuje mieszkanie dla rodziny z Ukrainy. Zwróciła się do obserwatorów z prośbą o pomoc w transporcie mebli, na co dostała liczne propozycje wsparcia:

- Załatwimy ich naszą solidarnością — pisze

Maja Bohosiewicz zebrała 30 tys. zł i udostępniła mieszkanie dwóm rodzinom z Ukrainy. Także polscy aktorzy, dziennikarze i artyści zaangażowali się w pomoc wszystkim cierpiącym w wyniku ataku Rosji na Ukrainę:

- Wobec wydarzeń w Ukrainie wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji. Ukraińskie społeczeństwo stanęło w obliczu zagrożenia przemocą i wojennym terrorem. Jako artyści i artystki oraz osoby z branży muzycznej i kreatywnej chcemy okazać wsparcie tym, którzy potrzebują go teraz najbardziej. Łączną kwotą 935671 PLN wspieramy zbiórkę prowadzoną przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Źródło: horecatrends.pl, radiozet.pl, plejada.pl