Zdarza wam się ograniczyć mięso czy wyeliminować z jadłospisu cukier, żeby lepiej wyglądać, lepiej się czuć, albo z powodu zaleceń lekarza? Większość ludzi usuwając z dań niezdrowy, czy tuczący składnik, z tęsknotą myśli o czasach gdy mogli bezkarnie go jeść. Ta piosenkarka usunęła ze swoich dań aż sześć różnych produktów. Oto one.

Kim jest Margaret?

Margaret jest nie tylko piosenkarką, ale także kompozytorką, autorką tekstów, a od 2020 roku także właścicielką wytwórni płytowej „Gaja Hornby Records". Naprawdę nazywa się Małgorzata Jamroży, choć używa kilku pseudonimów artystycznych. Poza Margaret znana jest też w muzycznym biznesie jako Gaja Hornby lub Maggie.

30-latka zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 r. Jej hit z pierwszego albumu pod tytułem „Thank You Very Much” był notowany na największych listach przebojów, m.in. w Austrii, Niemczech i we Włoszech.

Celebrytka promuje działania prozdrowotne i proekologiczne związane z troską o zdrowie, właściwym odżywianiem się, a także dbaniem o środowisko naturalne.

Zobacz także:

Restrykcyjna dieta Margaret – czego nie jada piosenkarka?

Piosenkarka jest weganką. Jej drugi pseudonim artystyczny i trzecia płyta pt. „Gaja Hornby", nawiązują do mitycznej bogini-matki, zwanej w mitologii greckiej Gają. Symbolika tej postaci nie jest przypadkowa. Ukazuje zrodzoną z chaosu planetę Ziemię i jest esencją światopoglądu i proekologicznego podejścia do życia Margaret.

Gwiazda ma na swoim koncie na Instagramie ponad 800 tys. obserwatorów. Jakiś czas temu zorganizowała dla nich sesję pytań i odpowiedzi, podczas której fani mogli zadawać  dowolne pytania. Jedna z entuzjastek twórczości Margaret chciała wiedzieć co piosenkarka jada. W rezultacie dowiedziała się jednak czego artystka w ogóle nie jada:

- Dieta — no sugar / no alko / no gluten / no meat / no carbs / no milk – napisała Margaret w odpowiedzi na pytanie (pisownia oryginalna - przyp. red.)

Co to oznacza? Przyjrzyjmy się kolejnym wykluczonym składnikom dań:

  • No sugar. Margaret nie jada żadnych potraw z dodatkiem cukru, nie słodzi kawy ani herbaty i z pewnością unika ciastek i innych słodyczy
  • No alko. Margaret nie pija alkoholu. Taka deklaracja musi oznaczać, że nie spotkamy jej w ogródku piwnym, a w restauracji do obiadu nie zamawia wina, tylko wodę
  • No gluten. Gwiazda unika glutenu, nie jada wobec tego żadnego popularnego chleba ani bułek
  • No meat. Jak wspomnieliśmy, 30-latka jest weganką. Nie jada więc mięsa ani ryb
  • No carbs. W jej diecie nie ma też węglowodanów. Odrzuciła więc nie tylko pieczywo, ale także makarony, ryż i kasze. Nie jada ziemniaków i wielu owoców
  • No milk. Brak mleka w daniach to także element diety wegańskiej. 30-latka nie pije mleka, jogurtów, kefirów, nie jada też żadnych serów i twarogów

Co sądzicie o diecie Margaret? Z których ze składników potraw sami potrafilibyście zrezygnować, a z których absolutnie nie?

Źródło: wp.pl