To kolejne święta, na które państwo Majdanowie wyjadą z domu. Wigilię w zeszłym roku Małgorzata Rozenek wyprawiła prawie tydzień przed czasem, żeby święta spędzić z mamą i zaraz potem wyjechać w cieplejsze rejony świata. Tym razem cała rodzina Majdanów planuje spędzenie Wielkanocy u brata celebrytki. Co zje Małgosia, a czego z pewnością nie tknie ze świątecznego stołu tym razem?

Wielkanocne koszmary Małgorzaty Rozenek

Można byłoby się spodziewać, że święta to dla Perfekcyjnej Pani Domu czas żniw. To okres, gdy może prezentować fankom swoje najlepsze pomysły na to jak przystroić dom, czy nakryć do stołu. Tymczasem, gwiazda nie tylko wyjeżdża na święta, ale też opowiedziała portalowi Jastrząbpost, dlaczego nie przepada za Wielkanocą:

- Ze świąt te wielkanocne zawsze były tymi, które kojarzyły mi się najgorzej. Po pierwsze – kuchnia wielkanocna jest absolutnie czymś, co mi nie smakowało od dzieciństwa. Poza sałatką jarzynową zawsze miałam problem, aby się odnaleźć w tej ciężkostrawnej i bardzo mięsnej diecie.

Okazuje się więc, że nie każdy lubi pasztet i żurek z białą kiełbasą.

Drugim powodem, dla którego Wielkanoc nie kojarzy jej się dobrze, są ciągłe choroby dzieci o tej porze roku, na styku zimy i wiosny:

Zobacz także:

- A druga rzecz – jak już zaczęłam być w swoim domu, ze swoimi dziećmi, ze swoją rodziną to to, że moje dzieci zawsze chorowały w czasie Wielkiej Nocy. Zawsze. I mi się Wielkanoc kojarzy z moimi dziećmi, bo to jest taki przełom zimy na wiosnę.

Jak zrobić najpiękniejsze pisanki i przystroić dom na święta?

Choć od wielu lat są w sprzedaży barwniki spożywcze, dzięki którym można zrobić pisanki we wszystkich kolorach tęczy, celebrytka woli do barwienia jajek używać naturalnego składnika, jakim są łubiny cebuli:

- U mnie w domu się robiło tak, że zawsze pisanki, a dokładnie jajka gotowało się w łupinach cebuli i one dają taki piękny, bardzo specyficzny bordowy kolor. Moja mama nigdy nie lubiła kolorowych pisanek, więc u nas były właśnie one. U mnie w domu też.

43-latka przygotowując pisanki trzyma się rodzinnej tradycji, choć sama woli te w pastelowych barwach. Zdradziła też, jakich dekoracji używa, żeby przystroić dom na Wielkanoc: 

- Kocham wszystko, co jest związane z dekorowaniem domu, z tymi kurczaczkami, z tymi zajączkami. I bardzo lubię bazie.

Źródło: jastrząbpost.pl