W Polsce Magda Gessler jest niekwestionowaną królową kulinariów. W „Kuchennych rewolucjach” od lat ratuje upadające restauracje, a jako jurorka w „Masterchef” ocenia dania adeptów gotowania. Gdy nie występuje w telewizji, zajmuje się prowadzeniem swoich kilkunastu restauracji. A te doskonale sobie radzą, o czym świadczy niedawne wyróżnienie, które odebrała Magda Gessler!

Gwiazdka Michelin dla restauracji Magdy Gessler

Restauratorka wzięła niedawno udział w Gali wręczenia nagród Akademii Gastronomicznej Poland. Towarzyszyła Przemysławowi Klimie, który jest szefem kuchni w jej restauracji „U Fukiera” i dostał gwiazdkę Michelin – ogromnie prestiżowe wyróżnienie, o którym może marzyć każdy kucharz.

W Polsce dotychczas tylko dwie restauracje mogły się pochwalić gwiazdką Michelin – były to „Atelier Amaro” i „Senses”. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączyła restauracja Magdy Gessler „U Fukiera”! Na poniższym filmiku możecie zobaczyć radość Przemysława Klimy na wieść o zdobyciu Gwiazdki Michelin:

Ale wyróżnienie dostała także sama Magda Gessler – przewodnik Michelin odznaczył ją za osobowość oraz promocję polskiej kuchni na arenie międzynarodowej. Magda i Przemysław zdecydowanie mają powody do świętowania!

Zobacz także:

Co oznacza gwiazdka Michelin?

Wśród obserwujących Magdę Gessler w mediach społecznościowych padały pytania o to, czym właściwie jest wyróżnienie gwiazdką Michelin.

Historia tego wyróżnienia sięga aż 1900 roku. To właśnie od tego czasu francuski przewodnik turystyczny odznacza gwiazdkami restauracje, które są wyjątkowe pod każdym względem. Muszą oferować dania najwyższej jakości, o ponadprzeciętnym smaku, podawane w odpowiedni sposób i przy zachowaniu odpowiedniego stosunku jakości do ceny. Komisja nie ocenia w ogóle wystroju lokalu ani obsługi, tylko same dania.

Gwiazdka Michelin oznacza dla wyróżnionej restauracji ogromny prestiż i dużą reklamę, ponieważ w świecie kulinariów to odznaczenie jest synonimem prawdziwego luksusu. Restauracja może otrzymać maksymalnie 3 gwiazdki Michelin. 1 oznacza restaurację dobrą, 2 rewelacyjną kuchnię, a 3 wyjątkową.

Magda z pewnością będzie niedługo bardzo zapracowana – podobno każda restauracja odznaczona gwiazdką Michelin szybko staje się ogromnie popularna!