Przygotowywanie się do świąt wielkanocnych to wesoły czas, który spędza się razem z rodziną. Wspólne malowanie pisanek, dekorowanie mazurka czy pieczenie babki wielkanocnej to wspomnienia, które na pewno większość z was pamięta ze swojego dzieciństwa. Później tych świątecznych zwyczajów uczycie swoje dzieci, a te przekazują tradycję następnym pokoleniom.

Zamawianie gotowych potraw na Wielkanoc

Jednak w dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani jak nigdy wcześniej. Choć używa się sprzętów, które ułatwiają codzienne obowiązki, to czasu wcale nie jest coraz więcej. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że go ubywa! Przy tak szalonym tempie życia trudno jest znaleźć chwilę na to, by przygotować święta Wielkanocne tak, jak dawniej.

Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się skorzystać z ofert sklepów i restauracji i kupić część wielkanocnych potraw, zamiast je przygotowywać. Dotyczy to głównie ciast, choć popularne staje się kupowanie całych dań, w tym mięs czy faszerowanych jajek.

Magda Gessler sprzedaje wielkanocne potrawy

Ponieważ wzrasta zainteresowanie taką „wielkanocną garmażerką”, restauratorzy chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują sprzedaż gotowych potraw wielkanocnych. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć Magdy Gessler! Znana restauratorka i gwiazda programów kulinarnych „Kuchenne rewolucje” oraz „Masterchef” w swoim sklepie „Delikatesy u Fukiera” sprzedaje w tym roku tradycyjne, wielkanocne dania i desery, które zostały przyrządzone przez kucharzy z jej restauracji. Poznajcie ceny tych specjałów!

Ceny w sklepie Magdy Gessler

Restauratorka regularnie krytykowana jest za ceny dań sprzedawanych w jej restauracjach oraz produktów dostępnych w jej sklepie. Gessler za każdym razem odpowiada, że używa najlepszych i tym samym najdroższych produktów, więc klienci nie powinni się dziwić, że to, co sprzedaje, wcale tanie nie jest. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za wielkanocne frykasy w jej sklepie. Skusilibyście się?

Zobacz także:

  • Drożdżowa baba wielkanocna 800g: 50 złotych
  • Barszcz biały na zakwasie 900 l: 49 złotych
  • Sos tatarski z grzybami 200 g: 17 złotych
  • Sałatka jarzynowa 300 g: 25 złotych
  • Jajka faszerowane z szynką (5 połówek): 28 złotych
  • Mazurek z kajmakiem i orzechami 250 g: 40 złotych

Kupilibyście coś w sklepie Magdy Gessler?