Już niedługo wszyscy zasiądziemy przy stole wielkanocnym! Z tej okazji swoje "trzy grosze" na temat organizacji świąt, postanowiła wtrącić ekspertka od kulinariów i gwiazda „Kuchennych Rewolucji” i „Masterchefa”, czyli Magda Gessler!

W rozmowie z jednym z portali internetowych opowiedziała o tym, jak jej zdaniem wygląda idealna Wielkanoc i co powinno się wówczas przygotowywać. Magda zdradziła również, czego absolutnie nie może zabraknąć na wielkanocnym stole! Sprawdźcie sami.

Wielkanoc według Magdy Gessler

Magda Gessler zapytana o to, jak jej zdaniem powinny wyglądać idealne święta wielkanocne, odpowiedziała:

To biały obrus, dużo hiacyntów, zapach bukszpanu, świeżo posianego owsa. Najlepiej, aby na stole było mnóstwo kwiatów, zielonych wianków. Wielkanoc to sezon na tulipany.

Nie mogło też zabraknąć wzmianki o jedzeniu! Według Gessler, w Polsce podczas świąt wielkanocnych, na stole muszą się pojawić jajka na twardo, chrzan, nóżki i wieprzowina. Nie zapominajmy oczywiście o żurku i białej kiełbasie! Na deser najlepszy jest sernik, babki piaskowe i pascha.

Zobacz także:

Święta wielkanocne w domu Gessler

Co ciekawe, Magda Gessler obchodzi święta wielkanocne w wyjątkowo tradycyjnym stylu. W jej domu obchodzi się Wielkanoc tak, jak w Polsce przedwojennej. Co to oznacza? Gwiazda przyrządza potrawy, które są typowe dla kuchni tamtego okresu. Mówi, że nie może zabraknąć ćwikły, dań z chrzanem oraz oczywiście… nalewek! Magda podkreśliła, że nalewki muszą być koniecznie owocowe, ponieważ doskonale pasują do wieprzowiny, czyli kiełbasy i schabu. Podobno najlepsze nalewki to te robione z malin i czerwonej oraz czarnej porzeczki.

Ulubione potrawy wielkanocne Magdy Gessler

Gwiazda podkreśliła w wywiadzie kilka razy, że najważniejsza w Wielkanoc jest biała kiełbasa – koniecznie własnej roboty! Magda przyrządza ją z wieprzowiny z cielęciną, z dodatkiem dużej ilości majeranku, czosnku i tłuszczu z podgardla. Jednak jej ulubioną wielkanocną potrawą są jajka na twardo – faszerowane lub podawane z majonezem.