Jeśli celebrytom wydaje się, że wolno im więcej niż przeciętnemu człowiekowi, to jednak się grubo mylą. Aktor Maciej Musiałowski po tym jak zaczął awanturować się w warszawskiej restauracji „Ćma”, należącej do Mateusza Gesslera, został z niej natychmiast wyrzucony. 

Kim jest Maciej Musiałowski?

27-letni Maciej Musiałowski to aktor młodego pokolenia. Ma na koncie sporo ról w filmach, np. „Chrzciny”, „Polot”, „Kod genetyczny” czy „Osiecka”. Był nominowany do nagrody Orła za najlepszą rolę męską w filmie „Sala samobójców”. Hejter”.

Jak wielu młodych ludzi, udał się w kwietniową sobotę razem z kilkoma znajomymi do restauracji. Grupa wybrała lokal „Ćma” mieszczący się w warszawskiej „Hali Koszyki”. W trakcie posiłku około 2 w nocy, aktor wszczął burdę i zaatakował obsługę, z którą doszło do szarpaniny. W rezultacie wyprowadzono go z restauracji.

Informator portalu Pudelek tak relacjonował tę sprawę:

Zobacz także:

- Maciej rzucił się na pracowników restauracji, doszło do szamotaniny. Po chwili udało się okiełznać bojowego aktora.

Super Express dotarł do menadżera restauracji, który potwierdził incydent.:

- Rzeczywiście miał miejsce incydent z udziałem aktora. To się u nas bardzo często zdarza, że ktoś się za dużo napije i da upust swoim emocjom. Gwiazdor został wyprowadzony z lokalu, ale nie nałożono na niego zakazu wstępu w przyszłości. To codzienność, że znane osoby próbują zwrócić na siebie uwagę. Jak przeginają, są po prostu wypraszane

Musiałowski kręcił się jeszcze chwilę przed budynkiem i jak opowiadał jeden ze świadków pokazał język, obnażył brzuch, a następnie wysmarkał się na chodnik.

Czy takie zachowanie może sugerować, że aktor był pod wpływem alkoholu lub innych środków, czy po prostu w niedojrzały sposób starał się pokazać, że nie obeszło go całe zajście? Tak czy inaczej, wyraźnie ściągnął na siebie uwagę.

Zachowania celebrytów w miejscach publicznych

Media raz na jakiś czas donoszą o nieodpowiednich zachowaniach celebrytów w miejscach publicznych. Dotyczy to zarówno gwiazd polskich, jak i zagranicznych. Oto największe skandale ostatnich miesięcy:

  • Jazda pod wpływem alkoholu Beaty Kozidrak
  • Jazda bez prawa jazdy Piotra Kraśki. Okazało się, że dziennikarz regularnie jeżdżący samochodem nie ma prawa jazdy od 6 lat
  • Niefortunny wpis na temat polskich pograniczników Barbary Kurdej-Szatan. Gwiazda za ten incydent zapłaciła kilkoma kontraktami, które zostały z nią zerwane
  • Wypowiedź Bożeny Dykiel w studiu Dzień Dobry TVN, na temat leczenia depresji, którą skrytykowali nie tylko lekarze

Wybryki restauracyjne też są na porządku dziennym, o czym mówił menadżer restauracji Mateusza Gesslera i dotyczą nie tylko krytykowania smaku dań czy cen, ale spowodowane chęcią zwrócenia na siebie uwagi, czy braku kontroli po wypiciu nadmiernej ilości alkoholu.

Jednak niektóre incydenty mogą prowadzić do wdrożenia pozytywnych zmian. Tak się stało w przypadku jednej z plenerowych restauracji, w której podawano rybę na plastikowych talerzach. 2 lata temu, na swoim Instagramie Anna Mucha skrytykowała miejsce, w którym jadła za używanie plastikowych sztućców i kubków:

- Jem go na aluminiowej tacce, plastikowymi sztućcami, z plastikowym kubkiem… I nawet kur**, surówkę mi podali w plastiku!

- Nie używam tego g***a - nie owijała w bawełnę gwiazda.

Ostatecznie aktorka zobowiązała właściciela restauracji do zmiany zastawy. I dziś w całej Polsce używanie plastikowych kubków i sztućców jest już zabronione! Nie oznacza to oczywiście, że stało się to tylko i wyłącznie dzięki interwencji Anny Muchy...

Jednak fakt, że coraz więcej osób zwracało uwagę na zaśmiecanie naszych miast i kurortów plastikiem, w tym publicznie mówili o tym naukowcy, celebryci i zwykli ludzie z całej Europy, spowodowało, że 1 lipca 2021 w Unii Europejskiej została wprowadzona tzw. rezolucja plastikowa, czyli zakaz używania jednorazowych produktów, w tym naczyń z plastiku.

Źródło: Pudelek.pl, kozaczek.pl