Każda kandydatka na Miss Świata przechodzi przez etap konkursu polegający na zaprezentowanie siebie publiczności i jury. Wiele dziewczyn opowiada wówczas o swoich marzeniach, z których najczęstszym jest pokój na świecie i pomoc potrzebującym. Ta miss nie tylko marzy o pomaganiu, ona pomaga od dawna.

Karolina Bielawska, druga polska Miss Świata w historii konkursu

Ta 23-letnia łodzianka nie tylko została najpiękniejszą Polką, zdobywając tytuł „Miss Polonia 2019”, ale  ostatnio wygrała też w znacznie bardziej prestiżowym konkursie „Miss World 2021” i odebrała koronę najpiękniejszej kobiety świata.

Jest studentką na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, a wolne chwile przeznacza na pomoc innym. Karolina Bielawska jest drugą Polką, która zdobyła ten zaszczytny tytuł. Pierwszą była Aneta Kręglicka, która zdobyła go w 1989 r.

„Zupa na Pietrynie” i inne akcje pomocowe Miss Świata

Tylko Łodzianie wiedzą, dokąd należy się skierować, gdy ktoś zaproponuje:

Zobacz także:

- Chodźmy na Pietrynę.

„Pietryna" to po prostu Piotrkowska, najbardziej znana ulica w Łodzi, na której grupa „Zupa na Pietrynie” od roku rozdaje posiłki bezdomnym i potrzebującym. W tej grupie jako wolontariuszka pracowała Miss World 2021, czyli Karolina Bielawska.

Czym zajmuje się grupa? Tak zakres swoich działań opisuje na swoim facebooku:

- Zupa na Pietrynie to spotkania przy ciepłym posiłku z osobami w kryzysie bezdomności. Co tydzień dzielimy się z potrzebującymi Łodzianami nie tylko pakietami z żywnością, ale też uśmiechem, czasem i dobrym słowem.

To nie jedyna akcja, w którą najpiękniejsza kobieta świata zaangażowała się jako wolontariuszka. Inne akcje to: „Korona z głowy” - zapoczątkowana przez biuro konkursu „Miss Polonia”. Polega na zaopatrzeniu w niezbędną żywność i inne produkty potrzebujących z różnych domów pomocy, w tym domów dziecka. 

Drugą jest akcja „Dotykam – wygrywam”. To kampania profilaktyczna wykrywania raka piersi, promującą regularne samobadanie piersi. Karollina Bielawska w 2020 r. została jedną z ambasadorek akcji

Źródło: plejada.pl, fakt.pl, facebook/Zupa na Pietrynie