Ewa Kasprzyk zawsze prowadziła intensywny tryb życia. Jednak samo bieganie z planu na plan nigdy nie zapewniło jej idealnie szczupłej sylwetki. Kobieta już nieraz przechodziła na rozmaite diety. Zdarzało się, że po ich zastosowaniu pojawiał się efekt jo-jo. Raz chudła 5 kilogramów, za chwilę tyła kolejne 6 i tak bez końca. 

Tym razem gwiazda postanowiła przejść na trzydniową dietę kefirową. Na pomysł nie wpadła jednak samodzielnie. Sposób zarekomendował jej trener personalny, który dzięki nabiałowi sam zgubił aż 6 kilogramów w ciągu 72 godzin.

Dieta kefirowa

Dieta kefirowa nie należy do skomplikowanych. Wystarczy na okres od 3 do 5 dni odstawić wszystkie pokarmy i spożywać tylko i wyłącznie kefiry. Sposób ten, mimo że oczyszcza ciało i umysł, jest również bardzo wyczerpujący dla organizmu. Tej diety nie można stosować dlużej i mogą się jej poddać jedynie osoby, które są zdrowe.

Jeśli jednak boisz się aż tak restrykcyjnych metod odchudzania, istnieje również drugi, choć mniej skuteczny, sposób na dietę kefirową. Zakłada on włączenie kefiru do każdego spożywanego w ciągu dnia posiłku. Oczywiście zakładając, że serwowane dania będą stosunkowo niskokaloryczne i właściwie zbilansowane.

Zobacz także:

Kefir wspomaga odchudzanie

Okazuje się, że zawarte w kefirze wartości odżywcze mają niesamowite właściwości odchudzające. Regularne spożywanie tego nabiału między innymi poprawia metabolizm, wspomaga pracę jelit oraz hamuje rozwój ich niekorzystnej flory bakteryjnej. Nie bez znaczenia jest również niska zawartość tłuszczu w produkcie oraz brak dodanego cukru. Niewielu również wie, że kefiry można serwować również osobom cierpiącym na nietolerancję laktozy.

Nawet jeśli twoim celem nie jest schudnięcie, włączenie do codziennej diety kefiru z pewnością pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Ten mleczny napój zmniejsza bowiem między innymi ryzyko zachorowania na osteoporozę czy nowotwór. Dodatkowo może wpływać łagodząco na wszelkie objawy alergii.

Źródło: kobieta.interia.pl